Heľenine oči s radou nad zlato

Slovenská skupina Heľenine oči posledné mesiace nezaháľa a fanúšikom servíruje jeden hit za druhým. Po mega úspechu so skladbami NAKA, či Srdce moje, prichádzajú s pesničkou Daj len mi daj daj. Tentokrát veselá banda vsadila na tradičnejšiu nôtu, od kontroverznosti však vďaka textu neupustila. I najnovší hudobný počin Prešovčanov sa objaví na ich pripravovanej štúdiovke Cirkus 22, ktorý formácia pripravuje na jeseň tohto roku.

Pamätám si presný dátum, kedy vznikol základ piesne, pretože kým skladby nemajú text, dávam im pracovné názvy buď z môjho okolia, alebo podľa udalosti, ktorá sa stala v ten deň. Táto skladba mala od začiatku pracovný názov Kajetán, spomína líder skupiny Martin Mihalčín. Keď som písal text piesne, predstavoval som si takého smutno-smiešneho chlapíka. Mladíka, ktorý sa snaží využiť situáciu, že sa dievča jeho snov rozišlo s partnerom, trochu ju v tom smútku akože podporiť, pripiť a túto našu preliatu kvetinku následne zviesť, vysvetľuje význam textu spevák formácie.

Tanečníci boli pripravení profesionálne, a tak sa podarilo na dvanásty raz nahrať tento klip, ktorý je špecifický v tom, že je točený na jeden záber, vysvetľuje spevák špecifiká videoklipu. Dokonca sa na nich usmialo i šťastie a veselej skupine prialo nie len počasie, ale dokonca v ten deň ráno náhodou technické služby mesta Prešov spustili fontánu.