HEX si na výročných koncertoch zaspomína s priateľmi na Ďuďa

Skupina HEX má za sebou najťažší rok v svojej 30-ročnej histórii. Aj vďaka podpore fanúšikov sa Fefe, YxoTybyke rozhodli hrať ďalej. Pre priaznivcov si pripravili tri exkluzívne koncerty (22. novembra v Bratislave, 26. novembra v Žiline a 27. novembra v Košiciach). Po odchode Petra Ďuďa Dudáka nastúpi na miesto speváka Peter Novák alias Šarkan. HEX na koncertoch zahrá spolu so špeciálnymi hosťami ako Ivan Tásler, Katka Knechtová, Marián Čekovský, Petra Polnišová, Laco Lučenič a kapely Para, Polemic, Puding pani Elvisovej, Le Payaco, Billy Barman, Družina a Chiki liki Tua a mnohí ďalší.

Koncerty naplánovala kapela ešte začiatkom roka ako oslavu 30-ročného výročia na hudobnej scéne. Fanúšikovia sa môžu tešiť na prierez celou tvorbou kultovej bratislavskej kapely od prvého hitu Madelaine až po megaúspešnú skladbu Keď sme sami.

Šarkan je človek našej krvnej skupiny a v čase, keď sme riešili, ako ďalej, nám veľmi pomohol. Naučil sa veľmi rýchlo naše piesne a keď bolo treba, zaskočil za Ďuďa. Na niektorých koncertoch sa dokonca striedali. Bol to vždy veľký zážitok. Keď nastala otázka, ako ďalej po Ďuďovom odchode, veľmi nám v rozhodovaní pomohli naši fanúšikovia, Ďuďova rodina a priateľka Mirka. Dali nám neskutočne veľa energie. Cítili sme, že musíme ísť ďalej, tak, ako si to prial aj Ďuďo, prezradil Tomáš Yxo Dohňanský.

Je to zvláštny pocit. S chlapcami sa poznáme a sme kamaráti už desaťročia, až je neuveriteľné, že hrajú už 30 rokov. Za iných okolnosti by ma potešilo, kedy ma zavolali len ako hosťa na ich výročný koncert. Zrazu nie vedľa Ďuďa, ale za Ďuďa spievam pesničky, ktoré s Fefem napísali. Cítim akúsi zodpovednosť interpretovať jeho hudbu pre HEXáckych fanúšikov. Málokto otlačil takú zreteľnú stopu na našej scéne ako HEX s Ďuďom. Myslíme si, že je dobré oslavovať jeho tvorbu a život práve z pódia, konštatuje Peter Šarkan Novák.

HEX majú pre fanúšikov pripravené aj prekvapenie v podobe novej pesničky, ktorú naspieval Ďuďo: Ďuďo, ako vyštudovaný hudobný skladateľ mal hlavné slovo najmä pri aranžovaní pesničiek. Spolu sme skladali hudbu, väčšina najväčších hitov bola našim spoločným dielom. Dobrou správou je, že nám zostalo veľa rozrobených skladieb a ja usilovne pracujem na ďalších. Aktuálne makáme na novej pesničke, ktorú Ďuďo stihol naspievať. Chceli by sme ju dať do éteru začiatkom novembra, hovorí Martin Fefe Žúži.

HEX 30 KEĎ SME S VAMI TOUR 2019
22.11. Bratislava – Stará Tržnica
26.11. Žilina – Dom Odborov
27.11. Košice – Historická radnica