Jaromír Nohavica sa vracia na bratislavské pódiá

Jaromír Nohavica vo filme Muzzikanti

Najznámejší a najúspešnejší český pesničkár Jaromír Nohavica sa vracia na bratislavské pódiá a to hneď dvakrát. V bratislavskej Aegon Aréne NTC vystúpi 22. júna 2018 v sprievode Janáčkovej filharmónie Ostrava. Na druhý deň 23. júna 2018 sa v NTC predstaví v klasickej zostave so spoluhráčmi Robertom Kusmierskim a Pavlom Plávkom.

Prešli už dlhé tri roky, kedy mali bratislavskí fanúšikovia ostravského hudobného barda Jaromíra Nohavicu možnosť vidieť a počuť ho naživo. Vtedy si pre nich pripravil koncertnú minišnúru a odohral v Bratislave šesť vypredaných koncertov.

Každý z koncertov bol v inom priestore, každý z nich bol iný, jedinečný a nezabudnuteľný. A každý, kto aspoň na jednom z týchto koncertov bol, by si zážitok živého koncertu tohto výnimočného pesničkára a skvelého rozprávača rád zopakoval. Preto sa teším, že opäť prijal naše pozvanie, neskrýva radosť organizátor koncertu Pavol Maruščák z agentúry Dr. Horák.

Hudobná ikona Jaromír Nohavica vystúpi 22. júna 2018 v Aegon Aréne NTC v Bratislave v sprievode Janáčkovej filharmónie Ostrava pod taktovkou Marko Ivanovica. Na koncerte zaznejú v slovenskej premiére najväčšie Nohavicove hity v úprave pre spev, gitaru a symfonický orchester. Koncert ponúkne zaujímavé hudobné spojenie a mnohé prekvapenia. Nohavica v tejto zostave vystúpil v Česku niekoľkokrát, dokonca s ním vypredal pražskú O2 Arénu.

Na ďalší večer 23.6.2018 sa v rovnakom priestore uskutoční druhý, ale úplne iný koncert Jarka Nohavicu. Tentokrát jeho piesne budú znieť v klasickej zostave. Jarka Nohavicu (gitara, spev) bude sprevádzať jeho dlhoročný súputník a spoluhráč Robert Kusmierski (akordeón, piano) a Pavel Plávka (bicie, perkusie).

Jaromír Nohavica je žijúcou legendou českého pesničkárstva, ktorá má na hudobnej scéne špecifické postavenie. Debutoval v roku 1988 albumom Darmoděj. Medzi jeho ďalšie významné nahrávky patria albumy ako V tom roce pitomém (1990), Mikymauzoleum (1993), Divné století (1996), Moje smutné srdce (2000), Babylon (2003) či Ikarus (2008). Z albumu Tak mě tu máš sa v Česku predalo takmer 40 tisíc kópií. K 60-tke si doprial exkluzívny výber toho najlepšieho z tvorby z poslednej dekády minulého storočia s názvom Tenkrát. Na bratislavských koncertoch zahrá Jarek najväčšie hity Kometa, Ostravo, Ještě mi scházíš či Když mě brali za vojáka, ale aj piesne z nového albumu Poruba, ktorý vyšiel pred pár mesiacmi. Vstupenky na oba koncerty sa predávajú výlučne cez web organizátora koncertu Dr.Horák, alebo priamo v kamennej predajni Dr.Horák na Medenej 19 v Bratislave.