Hologramový koncert Whitney Houston

21. marca 2020 zavíta do bratislavskej Incheba Expo Arény unikátny hologramový koncert Whitney Houston. Marcový koncert An Evening With Whitney Houston na Slovensku nesie dôležité prvenstvo – bude úplne  prvým hologramovým koncertom v Strednej a Východnej Európe. Aj vďaka tomu je dnes už viac než polovica vstupeniek na bratislavský koncert vypredaná.

Organizátori odhaľujú tiež ďalšie veľké meno, ktoré na príprave turné spolupracuje. Scénografia, svetelný efekty a produkcia šou sa ponesú pod taktovkou LeRoy Bennetta, ktorý je označovaný ako aktuálny líder v stage dizajne high-tech megašou vo svete. Podľa slov odborníkov LeRoy Bennett posúva hranice kreatívnych a fyzických možností javiskovej technológie. Vďaka tomu má na konte spolupráce s ikonami ako Prince, Beyonce, Lady Gaga, Paul McCartney, Bruno Mars či Ariana Grande. Uznávaný scénograf LeRoy Bennett sa pri príprave koncertu An Evening With Whitney pripojil k Fatime Robinson, vyhľadávanej choreografke, ktorá zastrešuje tanečnú stránku, program a dramaturgiu šou, a pýši sa hviezdnymi spoluprácami s Rihannou, Kanye Westom či Mary J- Blige.

Aj sedem rokov po smrti a len pár mesiacov pred štartom svojho celosvetového hologramového turné Whitney Houstou opäť kraľuje hudobným rebríčkom. Jedným z najúspešnejších svetových hitov je aktuálne singel Kygo & Whitney Houston: Higher Love, ktorý práve teraz boduje v rádiách po celom svete. Dôvod, prečo je také ťažké prespievať cover piesní Whitney Houston je jasný – ona totiž bola naozaj jedna z milióna, hovorí Marty Tudor zo spoločnosti BASE Hologram. Hoci Whitney už nie je medzi nami, jej hudba tu bude s nami navždy, dodáva Pat Houston, bývalá manažérka Whitney Houston a prezidentka spoločnosti The Estate Of Whitney E. Houston, ktorá spravuje umelecké dedičstvo legendárnej speváčky, a ktorá spoločnosti BASE Hologram udelila súhlas na vzdanie pocty Whitney Houston formou unikátneho hologramového turné.

S blížiacim sa začiatkom turné dostávajú organizátori slovenského koncertu postupne od amerických tvorcov šou detailné podmienky. Už teraz môžeme povedať, že toto podujatie so sebou prinesie špeciálne požiadavky vzhľadom na unikátnu technológiu, na ktorej je postavené, prezrádzajú. Veľmi detailne sú špecifikované rozmery pódia, rozmiestnenie sedadiel respektíve sedenie a kapacita sály – to všetko v záujme dokonalého zobrazenia hologramu. Ako dodávajú do Bratislavy pricestuje tím pozostávajúci z približne 30 osôb, a takmer presne rovnaký počet pomocníkov musí na mieste koncertu zabezpečiť slovenský organizátor. Dohromady teda bude na priebeh koncertu dohliadať približne 60-členný tím. V rideri je tiež niekoľko zaujímavých detailov, napríklad minimálne jeden z osvetľovačov v hale musí mať horolezecký výcvik. Samotná hologramová technológia musí byť totiž namontovaná predpoludním v deň koncertu veľmi rýchlo – za 3 hodiny, prezrádzajú slovenskí organizátori. Najšpecifickejšou požiadavkou je, že musíme zabezpečiť prísny zákaz používania mobilných telefónov, fotoaparátov a kamier počas koncertu – hologramová technológia si totiž vyžaduje absolútnu tmu, dodávajú.

Koncert je dielom technologickej spoločnosti BASE Hologram, ktorá tvorí tiež hologramové koncerty nesmrteľných legiend Marie Callas či Roya Orbisona. Svetové hologramové turné Whitney Huston sa začne vo februári 2020 vo Veľkej Británii a po Európe sa na jeseň budúceho roka presunie do USA. Návštevníci koncertu si vychutnajú speváčkine najikonickejšie hity na čele s kultovým soundtrackom filmu Osobný strážca I Will Always Love You. Na javisku nebude chýbať živá kapela, speváci a tanečníci.

The Whitney Houston Hologram Tour: An Evening with Whitney prináša do Bratislavy festival City Sounds, ktorý pravidelne organizuje na Slovensku koncerty hviezd ako Macy Gray, Gregory Porter, Marcus Miller, José James, Jamie Woon, Neneh Cherry či Dianne Reeves a iných.