Horkýže Slíže majú basgitaristku

Horkýže Slíže majú novú členku. Hráčku na basovú gitaru. Do kapely si vybrali basgitaristku Veroniku Smetanovú z deadmetalovej skupiny Mean Messiah, ktorá posilní ich koncertnú zostavu. Nová členka s chalanmi vyráža na turné Pustite Karola – Horkýže Slíže Tour 2018.

Nad novým basákom som začal rozmýšľať pred dvomi rokmi na koncerte kapely BijouTerrier, kde som začal úprimne závidieť speváčke Zite. Jej voľnosť na pódiu, jej slobodu rúk a hlavne to, že nemusí pri speve stáť na jednom mieste. Vziať nového basgitaristu bolo mojim rozhodnutím, ale zvyšok kapely s tým nemal problém. Úprimne, chcem si uľahčiť koncerty a hrať počas koncertu na rôzne nástroje, vysvetľuje spevák kapely Kuko.

Vybrali sme si basgitaristku z deadmetalovej kapely Mean Messiah, ktorá s nami hrala na turné minulý rok v októbri, novembri a decembri. Volá sa Veronika Smetanová a je to samouk. Na naučenie sa skladieb jej stačia videá naživo zahratých pesničiek. Sme kamaráti, dokonca hrala so Slížmi na basgitare pesničku Nervy z nového albumu, na ktorú kapela chystá aj videoklip, dopĺňa Kuko.

Novú basgitaristku si chalani berú so sebou na Pustite Karola – Horkýže Slíže Tour 2018. Po prvýkrát sa objaví na pódiu 9. marca na koncerte v Bratislave.

Na turné zahráme skladby z nového CD – Nervy, Bezďák pôjde po červenom koberci, Kozy, husle, Rooney, Starý Čočil. Nebude chýbať zopár prekvapení a veci, ktoré sme ešte nikdy nehrali. Všetky skladby máme radi a ani po rokoch nám žiadne nelezú na nervy. Tešíme sa moc na slovenských fanúšikov, dodáva Marek Viršík.

Pustite Karola – Horkýže Slíže Tour 2018
09.03.2018 Bratislava, Hant Aréna
10.03.2018 Nitra, PKO
16.03.2018 Trenčín, Piano Club
17.03.2018 Žilina, Event House
23.03.2018 Brezno, Aréna Brezno
24.03.2018 Košice, Multi Hala