Kavej rozbije stereotypy

Už toto leto sa do kín dostane nová, pôvodná, slovenská, láskavá komédia Kavej, z pera scenáristky Michaely Zakuťanskej, v réžii Lukáša Zednikoviča. Zábavné a často bizarné situácie, do ktorých sa dostanú dve kamarátky z východného Slovenska, neponúkajú len prvoplánovú zábavu, ale poukazujú aj na nezmyselnosť predsudkov, skutočnú hodnotu priateľstva a rozbíjajú stereotypy.

Film Kavej je príbehom dvoch kamarátok z východného Slovenska – Kláry a Veroniky, ktoré sa po dlhšom čase rozhodnú vycestovať z Bratislavy, kde aktuálne žijú, domov na východ, kvôli rodinným a priateľským stretnutiam na pohrebe a troch svadbách. Počas ich návštevy sa dostanú do absurdných situácií, ktoré otočia ich život naruby. Či sa im podarí popri všetkých zážitkoch nájsť lásku, šťastie a v neposlednom rade zmysel života, uvidia diváci v kinách už v júli.

Divákom týmto filmom neprinášame len prvoplánovú zábavu, ale snažíme sa poukázať aj na nezmyselnosť predsudkov a stereotypov, ktoré nás v živote často brzdia. Film Kavej cez humor rozpráva príbeh o tom, ako si možno sami občas komplikujeme život a nevnímame to, čo má skutočnú hodnotu. Je o láske, priateľstve a rodine, hovorí režisér Lukáš Zednikovič.

V hlavných úlohách sa predstavia Anička Jakab Rakovská a Janka Kovalčiková. Vo filme diváci uvidia aj Evu Pavlíkovú, Dominiku Kavaschovú, Danu Droppovú, Lýdiu Ondrušovú, Lenku Barilíkovú Spišákovú, Pavla Šimuna, Tomáša Tureka, Branislava Matuščina, Domiho Halyho a mnohých ďalších.

Skôr ako sa film objaví od 18. júla vo všetkých dobrých slovenských kinách, vyberie sa za svojimi fanúšikmi. Herci, režisér, hlavný kameraman, scenáristka, filmový štáb, ale aj ďalší hostia, ktorých si tvorcovia pozvali na špeciálne podujatia Kavej Festy, rozbehnú šnúru eventov na slovenských amfiteátroch, kde divákov čaká atraktívny program plný hudby, zábavy, rozhovorov a stand upov. Od Andera po Šoka, od DJ po koncert Katky Knechtovej. Tvorcovia sa na divákov tešia v Prešove (11. júl), v Košiciach (17. júl), na Zemplínskej Šírave (18. júl), v Banskej Štiavnici (27. júl) a pribudnú ešte ďalšie mestá na západnom a strednom Slovensku. 

Peter Gašparík / Continental Film