Iba v nej

Novinka skladateľa, hudobníka, speváka, muzikológa a pedagóga Sama Tomečka dostala názov Iba v nej. Do sveta ju uviedol svojim prvým lyric klipom. Tancuje v ňom exotická tanečnica, ktorá bola družičkou na Samovej svadbe.

Pieseň Iba v nej vznikala dlhší čas, dokonca som ju odložil a vrátil sa k nej s odstupom času. Skladba je o živote, o vzťahoch medzi mužom a ženou. Často máme pri problémoch vo vzťahu pocit, že sme ukrivdení. Takmer vždy v tom však majú prsty obe strany. Nikdy nie je na vine iba jeden. Myslím si, že sa v piesni môžu nájsť viacerí ľudia nájsť, vysvetľuje vznik skladby Samo Tomeček.

Pôvodne som chcel nakrútiť klasický videoklip, ale vzhľadom na situáciu napokon vzniklo prvé lyric video, s ktorým som naozaj spokojný. Pozerali sme viaceré videá tohto druhu s mojou manželkou Sophie, ktorú napadlo osloviť jej kamarátku a tanečnicu Saru Ahmed. Spolupracovali spolu na pár tanečných projektoch. Poznám sa s ňou aj osobne, dokonca bola na našej svadbe jednou z družičiek. Počas celého klipu tancuje v pozadí a dodala videu tú správnu emóciu, ktorá pieseň ešte viac podporila, konštatuje spevák.