The Crownies živelne a energicky

Unikátna rockabilly kapela The Crownies prichádza s druhým singlom Dance Baby Dance so silným rytmom vyvolávajúcim podmanivú túžbu po pohybe a tanci, v ktorom cítiť slobodu, vzburu a nezávislosť. Tú v klipe autenticky stelesnili skvelí tanečníci z tanečnej skupiny B-Swing s neuveriteľným nasadením.

Rockabilly štýl je tu s nami vyše 70 rokov a istým spôsobom je tu až dodnes. Za tieto desaťročia sa, samozrejme, doba zmenila a z technického hľadiska sa hudobný priemysel posunul míľovými krokmi. Mohlo by sa zdať, že hrať klasickým spôsobom už vyšlo z módy, no stále nás udivuje, ako to funguje na ľudí. Okamžite sa začnú hýbať, hovorí Karol Trnovský z kapely The Crownies a pokračuje: Asi je to preto, že podstata tohto žánru zostáva nezmenená. Ide o silný rytmus, ktorý vyvoláva neodolateľnú túžbu po pohybe a tanci.

Text novinky odráža všetko, čo mali ľudia celkom nedávno zakázané či obmedzené. Túžbu po pohybe, nových zážitkoch, láske, prehýrených nociach, jazde v aute s kamarátmi či rebelstve ako takom. Ani sme netušili, aký aktuálny to bude text. Je to úplne prirodzené, že mladí ľudia chcú opäť žiť a dobehnúť zameškaný čas. Dance Baby Dance je o rytme, v ktorom cítiť slobodu, vzburu a nezávislosť. Je to niečo nespútane, živočíšne, čo nikdy nenahradí online priestor alebo nejaká virtuálna rozšírená realita, dodáva Karol Trnovský.

V snahe o vytvorenie tejto jedinečnej atmosféry sme sa nechali inšpirovať dobovými hudobnými videami a klipmi zo starých filmov. Swingový tanec je hlavne o improvizácii, vyjadrení individuality jednotlivých tanečníkov a spojení s hudbou. Tanečná improvizácia sa teda nesie aj klipom. Ďalším dôležitým elementom je Jam Circle, moment, keď sa tanečníci predbiehajú v bláznivých akrobatických kúskoch a snažia sa vystihnúť podstatu výbušnosti tejto energickej hudby, objasňuje Ján Kubriczký, vedúci tanečnej školy B-Swing.