Imodium a Portless vyrazia na turné

Imodium (Autor foto: Michal Havlíček / Zdroj foto a info: Supraphon)

České kapely Imodium a Portles vyrazia na spoločné jesenné No Man Tour 2018. Názov turné No Man je zároveň i názvom spoločného singla, ktorý obe kapely v súčasnosti dokončujú. Dva osobité hlasy frontmanov Kryštofa Michala a Thoma Frödeho v singli doplní i rapper Henry D, ktorý už dlhšie spolupracuje s kapelou Portless.

Hlavnou myšlienkou turné (i singla) No Man je stádovité správanie spoločnosti a jej hlúpnutie. Narážame na to, že človek je bystrý tvor, ale dav je hlúpy. Je to istý druh protestu, hovorí Kryštof Michal.

Na spoločnom turné, ktoré obsahuje hneď deväť zastávok naprieč Českou republikou zaznie v premiére i nový singel No Man v koncertnom prevedení oboch kapiel. V setliste Imodium ale samozrejme nebudú chýbať ani piesne z vlaňajšieho, veľmi vrelo prijatého albumu Element.

Vyraziť na turné s Portless je skvelý nápad a som rád, že tá možnosť prišla. Máme veľa spoločného, nielen vo vnímaní hudby, ale spoločnosti ako takej. Sme presvedčení, že tak isto to majú i fanúšikovia oboch kapiel, hovorí Thom Fröde.