Na jubilejnej Lodenici bude oslavovať aj Jarek Nohavica

Fanúšikovia festivalu Lodenica sa konečne dočkali. Na obľúbenom podujatí vystúpi česká folková legenda Jaromír Nohavica. Okrem ikony českého pesničkárstva ohlásili organizátori aj ďalšieho účinkujúceho – skupinu Slniečko. Lodenica na budúci rok oslávi dve dekády existencie a priaznivci dobrej hudby sa v Autocampingu Lodenica v Piešťanoch tento rez stretnú v termíne od 30. augusta do 1. septembra.

Návštevníci nášho festivalu si dlhodobo žiadali, aby na Lodenici vystúpil Jarek Nohavica. A ja som nesmierne rád, že im toto želanie splníme práve na jubilejnom ročníku, neskrýva radosť organizátor Dušan Drobný.

Jaromír Nohavica je najznámejším a najúspešnejším pesničkárom v Česku. Debutoval  roku 1988 albumom Darmoděj. Medzi jeho ďalšie významné nahrávky patria albumy ako V tom roce pitomém (1990), Mikymauzoleum (1993), Divné století (1996), Moje smutné srdce (2000), Babylon (2003) či Ikarus (2008).

Jeden z najznámejších pesničkárov na Lodenici zaspieva nielen známe hity, ale aj skladby z nového autorského albumu Poruba, ktorý vyšiel pred pár týždňami.

Už mnoho rokov sa po tomto svete pohybujem ako človek s gitarou. Je to činnosť, za ktorú dostávam peniaze, aby som si mohol kúpiť krásne knihy, platne, aby som mohol finančne zabezpečiť svojich blízkych, jednoducho aby som mohol fyzicky aj psychicky žiť. Nie som človek dostredný, spejúci k jednému bodu, ale skôr odstředný, ktorý sa prostredníctvom širokej palety skúseností uberá k pravde. Kiež by som nemusel meniť. Život pesničkára nie je pohodlný, ale je úžasný, vysvetľuje svoj životný postoj Jaromír Nohavica.

Jaromíra Nohavicu si určite nenechajte ujsť na festivale Lodenica. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal. Cena vstupenky je 20€ na jeden deň, permanentka stojí 30€. K dispozícii sú aj VIP vstupenky za 70€.