Legendárna Helena vydala nový album

Speváčka, tanečnica a herečka Helena Vondráčková vydala v týchto dňoch nový štúdiový album pod titulom Tvrdohlavá. Album pôvodných piesní produkoval Karel Mařík, ktorý je zároveň aj autorom hudby u polovice z nich a k jednej napísal spolu s Oldřichom Krejčovsom aj text. Svoje ostatné skladby zveril básnikovi Josefovi Peterkovi.

Myslím, že moje spojenie s producentom Kájom Maříkom, bolo pre nás oboch naozaj príjemné a prínosné. Sme rovnaká krvná skupina a od začiatku sme si padli do noty. Dúfam, že je to poznať aj z nového albumu. Mám z neho dobrý pocit a verím, že aj mojim fanúšikom prinesie príjemný zážitok, hodnotí spoluprácu speváčka.

Aj producent Karel Mařík si spoluprácu so speváckou legendou pochvaľuje: Som rád, že som sa mohol na albume podieľať ako producent i autor. Helena je veľký profesionál a hneď sme si po všetkých stránkach sadli. Album je ľahko progresívnejší, než býva u Heleny zvykom. Od prvého tónu je nahrávaný na živé nástroje, čo je vo výsledky veľkým prínosom.

K ďalším autorom, ktorých speváčka oslovila patria Ondřej Soukup, Lešek Wronka, Václav Noid Bárta, Vašo Patejdl, Lucia Šoralová a Jakub Lenz (a.k.a. Robin Mood). Medzi ďalšími textármi sa objavujú Jan Krůta, Gabriela Osvaldová, Tomáš Belko, Petr Šiška a Miro Jurika. K naspievaniu dvoch duetov pozvala Helena Vondráčková kolegyňu Olgu Lounovú a opernú speváčku Vandu Šípovú.

Ako bonus je na album zaradená titulná pieseň z českej filmovej komédie Ženská pomsta, ktorá sa v kinách premieta od 10. septembra. Album sa nahrával v štúdiu mladého talentovaného gitaristu a zvukára Tomáša Kryla.