IMT Smile sú v jednom kole

Najpopulárnejšia slovenská skupina vydáva nový singel, vinylovú reedíciu, nahráva nový album a chystá koncerty v amfiteátroch. Singel Budeme to stále my nahrali IMT Smile v hudobnom štúdiu v Santa Monice v Kalifornii. Do vychyteného 4th Street Recording Studio sa vrátili po dvoch rokoch, aby si zopakovali, aké je to nahrávať hudbu po starom – prostredníctvom analógovej nahrávky.

Bola to pre nás výzva, ale zároveň sme z toho mali veľkú radosť. Pre mňa ako muzikanta je super pocit, že vieme dať celú pesničku bez nejakých zásadných úprav. Nahrávať hudbu starým spôsobom je už dnes rarita. Keď produkujete hudbu digitálne, môžete ju akokoľvek upravovať, prestrihať a podobne. Pri klasickej analógovej nahrávke je to oveľa ťažšie a možnosti sú veľmi obmedzené. My sme si to však veľmi užívali, porozprával o svojich skúsenostiach z nahrávania Ivan Tásler.

Najnovšia pieseň iba znovu potvrdila, prečo je IMT Smile najpopulárnejšou kapelou na Slovensku, ako aj široký záber Ivana Táslera – autora a interpreta v jednej osobe. Text skladby napísal mnohými hudobníkmi vyhľadávaný Vlado Krausz.

IMT Smile sa do Ameriky vybrali s jasným zámerom. Okrem koncertu v New Yorku, chceli nahrať ďalšie skladby, ktoré sa objavia na ich pripravovanom albume. Výber hudobného štúdia nebol nijakou náhodou. Vo vychytenom kalifornskom 4th Street Recording Studio totiž nenahrávali prvýkrát. Pred dvoma rokmi tam vznikli 4 skladby (Anna, Vždy, keď mi chýbaš, Príbeh príbehov a Žena), ktoré vyšli pod názvom Príbeh príbehov.

Chalani si celú svoju cestu po Amerike zdokumentovali a zo záberov vytvorili parádny videoklip, ktorý vizuálne podčiarkol text a znenie skladby. Všetky zábery, ktoré má na svedomí gitarista Tomáš Slávik, sú autentické, lebo vzišli z reálnych fotiek a videí. Práve vďaka tomu, že vznikali celkom spontánne, z videoklipu sála veľmi dobrá energia a príjemná atmosféra.

To, čo sa mi na tom celom páči najviac je, že všetky zábery vo videu sú skutočné. Je to reálny príbeh z nášho roadtripu po Amerike a presne vystihuje tú pohodu a uvoľnenú atmosféru, ktorá sa niesla celým naším výletom. Najprv sme boli v Los Angeles, potom sme sa chvíľu zabávali v Las Vegas a nakoniec sme šli do New Yorku, kde sme mali koncert, spomína hudobný multitalent na svoj nedávny pobyt v USA a s úsmevom dodáva: Náš gitarista Tomáš každú chvíľu niečo fotil a natáčal. My už sme to ani nevnímali. Asi práve preto to video pôsobí tak prirodzene. A presne o tom je aj naša nová pieseň. My proste milujeme muziku a chceme, aby to z našej produkcie bolo aj cítiť.

Po návrate z Ameriky sa IMT Smile znovu zavreli do štúdia a pripravujú sa na svoju veľkolepú letnú šnúru IMT Smile Amfiteáter Tour 2018, ktorá vypukne už o mesiac. Ešte stále neprezradili mená všetkých hostí, ktorí sa s nimi predstavia v piatich najväčších slovenských amfiteátroch. Zatiaľ vieme o účasti prešovskej kapely ElevenHill alebo o talentovanom rusínskom folkloristovi Štefanovi Štecovi.  Vo Východnej zase Smile-áci vystúpia na jednom veľkom pódiu spolu s Kandráčovcami. Ďalší hostia však stále ostávajú utajení. Jediné, čo je z predchádzajúcich spoluprác celkom jasné je, že to budú hudobníci, ktorí sú kapele IMT Smile veľmi blízki a spája ich spolu rovnaká vášeň: láska k hudbe.

Aby toho nebolo málo, IMT Smile tento týždeň, okrem nového singla, po prvýkrát predstavujú na 2LP album s názvom IMT Smile. Dvojvinyl, určený pre všetkých milovníkov kvalitnej gramofónovej hudby, obsahuje trinásť skladieb, ktoré vyšli na dnes už kultovom albume v roku 2003. Či už ide o singel Kým stúpa dym, ktorý album uviedol do života, Nič nie je isté, Vadí – nevadí alebo ďalšie známe hity, je isté, že táto 2LP nemôže chýbať v zbierke žiadneho fanúšika.

IMT SMILE AMFITEÁTER TOUR 2018
16.06. Amfiteáter Prešov
23.06. Amfiteáter Martin
30.06. Amfiteáter Banská Bystrica
07.07. Amfiteáter Východná
14.07. Amfiteáter Nitra