Instinct prežívajú Zázrak

Zázrak, pieseň, ktorá vylepší deň. Tak sa dá jednou vetou opísať skladba, ktorú ste už mali možnosť počuť na turné kapely Instinct, ktorá predskakovala i na koncertoch skupiny Elán. Pieseň zožala na každom koncerte veľký úspech, preto sa chlapci rozhodli, že sa objaví aj na ich debutovom albume.

Autorom textu je opäť Ján Miľovčík, tak ako aj pri predchádzajúcom singli Dozadu. Tento text napísal niekedy veľmi dávno a ja som ho náhodou našiel na jeho blogu. Zaujal ma, lebo taký sme ešte nikdy nemali a hneď ma napadla v hlave aj melódia. Chytil som do ruky gitaru a pieseň bola na svete, hovorí gitarista Miro. Chlapcom v kapele sa text zo začiatku zdal až príliš sladký, ale pozitívne reakcie ľudí na koncertoch nás presvedčili túto skladbu nahrať. S produkciou im už tradične pomohol Randy Gnepa. Nový singel Zázrak predstavujú s kreatívnym lyric videom, s ktorým sa vyhral Laco Rychtárik.

Kapelu Instinct, ktorú tvoria spevák Lukáš Ciho, gitarista Miro Maršík, bubeník Ondřej Simon a basgitarista Martin Havelka postihla na konci minulého roka nešťastná udalosť, keď im zo skúšobne niekto ukradol podstatnú časť aparatúry. Vďaka obrovskej podpore svojich fanúšikov, ktorí kapele pomohli, dnes chlapci začínajú znova skúšať a pripravovať sa na letné koncerty.