Instinct spojili Česko-Slovensko online

Nezlomí ich diaľka, ani vírus. Štvorica Instinct sa pripojila k umelcom, ktorí v tomto čase ponúkajú svoje umenie svojim fanúšikom zadarmo a online. Prvé (a snáď nie posledné) tri piesne naživo dnes sympatickí hudobníci predstavili i napriek tomu, že ich nedelili iba protivírusové opatrenia, ale i niekoľko stoviek kilometrov.

Zatiaľ, čo Miro Maršík, Ondřej SimonMartin Havelka boli v Prahe, spevák Lukáš Ciho vysielal zo Slovenska. V súčasnosti to však vďaka snahe a šikovnosti mladých hudobníkov nie je žiaden problém. V štvrťhodinovom bloku sa ich fanúšikovia dočkali troch známych hitov – cover verzie od kapely Elán – Zlodej slnečníc, hitovky Na život a na smrť a singla Dozadu, všetky tri z ich skvelého debutového albumu Na inzerát.

Ďalšie Minikoncerty na diaľku by mali nasledovať a dokonca by mohli byť zostavené z piesní, ktoré si zaželajú fanúšikovia v odkazoch na sociálnych sieťach. Nepochybne sa tak rysujú ďalšie hudobné zážitky. Aj na tak krátkom a technicky obmedzenom priestore dokázala kapela Instinct, že im právom patrí označenie svieža krv slovenského popu. Skvelá práca i po technickej stránke. Klobúk dole.