Inými slovami, chlapci sú nad vecou

Nováčik na hudobnej scéne, bratislavská indie pop rocková kapela Inými slovami nedávno vydala svoje debutové EP s názvom Vždy sa máš kam vrátiť, z ktorého predstavuje prvý videoklip k skladbe Nad vecou.

Byť nad vecou znamená, mať osud vo vlastných rukách aj napriek občasnej nevyhnutnej nepriazni. Každý z nás veľmi dobre chápe tomu, že život nie je tak celkom fér, ale svetonázor kapely sa výrazne odlišuje v riešeniach, ktoré vo svojej tvorbe vytrvalo hľadá. Neúnavne v sebe živí nádej, že aj keď sme možno nedostali tie najlepšie karty, tak zahráme svoju osudovú hru najlepšie ako vieme, hovorí spevák Lukáš Horňáček.

Oproti živým vystúpeniam nám nahrávanie v štúdiu ponúklo možnosť skladbu rozvíjať tak, aby nebol vynechaný žiaden pre nás podstatný detail, preto aj niektoré gitarové linky vznikli až v samotnom štúdiu. Napríklad konečné gitarové sólo je moja spontánna improvizácia, kde v posledných nestrážených sekundách bolo stlačené nahrávanie a vznikol nádherný koniec pesničky, prekrývaný skvelým saxofónovým sólom v podaní Lenky Molcányiovej, hovorí gitarista Patrik Laki.