Ivo Bič obrátil list

Niekdajší spevák hudobnej skupiny Peter Bič Project. Ivo Bič, prichádza s druhým sólovým singlom Obrátiť list. Debutový sólový singel Unavený vydal interpret ešte začiatkom roka 2020. Skladba Obrátiť list vznikala na etapy. Pôvodne bol text plánovaný na inú hudbu, no nesedel, tak som začal na novo od textu smerom k hudbe a to už dávalo väčší zmysel, hovorí Ivo Bič.

Ruku k dielu priložili aj dámy. Text pre mňa napísala textárka a herečka Adriana Krúpovana, námet je od mojej ženy Katky. Nie je to však odrazom nášho vzťahu, keďže aj po naspievaní skladby sme stále spolu a náš list sme ešte neobrátili, naopak, píšeme naň ďalšie príbehy, odhaľuje spevák časť svojho súkromia.

A o čom skladba vlastne je? Možno by sa prvoplánovo mohla javiť ako rozchodová pesnička, no Ivo Bič poukazuje na širší záber významu skladby. Vždy sa snažím myslieť a vyjadrovať vo viacerých rovinách, vo viacerých pohľadoch. Pieseň môže byť o ukončení vzťahu, no aj o živote, v ktorom sa treba posúvať, neupínať sa na problémy z minulosti a ísť a žiť ďalej, Obrátiť list. Spevák plánuje do konca roka vydať svoj sólový album.