Jakub Moulis vie, že noc strieda deň

Mladý, charizmatický a talentovaný, tak o novom veľkom hlase hovorí producent Marcell Procházka. Mužských výrazných hlasov na súčasnej českej hudobnej scéne veľa nie je. Jeden taký sa ale zrodil v rámci The Voice Česko Slovensko. Jakub Moulis svojou energiou a zároveň krehkosťou, veľmi sebavedomým, a napriek tomu, pokorným prejavom, ohromil nielen porotu a divákov, ale aj producentov.

Mladík tak teraz predstavuje svoj debutový singel s názvom Noc střídá den, ktorý je odrazom nešťastnej lásky a hudobnej vášne. V klipe si hlavnú úlohu zahrala dcéra úspešného herca a víťaza StarDance, Jiřího Dvořáka, Anna. O kameru a réžiu sa postaral talentovaný David Balda.

Vnútorné pocity, nevera a krivda boli inšpiráciou pilotného singlu. Skladbu som napísal krátko po rozchode so svojou bývalou priateľkou. Najskôr išlo o akustickú gitarovku, ktorá dostala konečnú podobu až o pár mesiacov neskôr v Londýne. Tam sme sa s producentom zamerali na vyjadrenie emócií s využitím súčasných možností zvukovej produkcie, opisuje Jakub Moulis vznik skladby. Ten sa popri hudbe venuje aj divadlu, herectvu, moderovaniu a ako lektor vedie na niekoľkých základných školách hodiny populárnej hudby.

Videoklip zrkadlí lásku a vášeň, ktorú strieda beznádej a smútok. Príbeh mladého páru, medzi ktorý vstúpila tretia osoba, končí vyslobodením – hudbou. Atmosféra klipu ide ruka v ruke so silou a energiou mladého talentu a končí logickým epilógom.