Jana Kirschner a Peha na vinyloch

Čoraz obľúbenejší formát vinylových platní, ktorý začína v predajnosti valcovať CD, sa udomácňuje aj na domácom trhu. I to je dôvod príchodu dvoch, dnes už kultových albumov, ktoré v dobe svojho vzniku vyšli iba ako CD, na vinylových platniach.

Album Jany Kirschner Pelikán z roku 2002 vychádza na vinyle ako 2LP. Nahrávka s hitmi So životom v ohrození, November, či skvelý duet s Robertom Kodymom Myslím na tebe, prináša aj Janine anglické piesne. Komplet zo začiatku milénia prináša to najlepšie zo slovenskej hudby.

V roku 2005 vydala skupina Peha, vtedy na čele s dnes už sólovou speváčkou Katkou Knechtovou svoj zrejme najvýraznejší a tiež najúspešnejší album Deň medzi nedeľou a pondelkom, ktorým, paradoxne, uzavrela svoju existenciu. Nahrávka priniesla množstvo hitov, ktoré v éteri rezonujú dodnes. Medzi najväčšie v celej kariére kapely patria Za tebouSpomaľ, ďalej piesne Opýtaj sa a Renesanicia, a titulnú skladba albumu Deň medzi nedeľou a pondelkom, ktorá je dodnes označovaná za jednu z najvýraznejších domácich skladieb nového milénia.