Jana Krištof Lehotská vo svete zázrakov

Na konci roka 2021 vydala Jana Krištof Lehotská svoj druhý štúdiový album pod názvom Dotyky slov. Album obsahuje štrnásť autorských piesní a jeden bonus navyše. Po vydaní albumu dostávajú piesne postupne aj svoju obrazovú podobu. Ďalšou je najmelancholickejšia pieseň albumu Tvárou v tvár.

Je to asi jedna z najpomalších a zároveň aj najosobnejších piesní na albume. Cítila som, že klip by mal byť tiež osobnejší a to nielen vizuálom, ale aj samotným prístupom k spracovaniu. Každý z nás potrebuje svoje tajné miesto, svoj svet zázrakov, kam môže ujsť, keď je už toho na človeka priveľa. Kde môže vypnúť, pretriediť si myšlienky a načerpať novú energiu a silu ísť ďalej. Preto sme sa rozhodli aj klip natáčať sami, tak ako keď píšeme naše piesne, tak ako keď sme spolu začínali a začali sme spoločne v našich piesňach odhaľovať kúsok po kúsku svoje myšlienky a pocity. Celý klip sme si sami navrhli a úplne spontánne sme vyberali miesta natáčania tak, ako sme sa túlali v okolitých lesoch, hovorí speváčka o vzniku klipu, ktorý nakrútila so spoluautorom textu aj hudby Petrom Dechetom.

Dúfam, že sa nám na vás podarí preniesť klipom a samotnou pesničkou čo najviac z našich myšlienok a pocitov, ktoré sme mali pri písaní piesne, ktoré máme pri jej živom hraní a aké sme prežili aj pri samotnom natáčaní klipu. Snáď sa nám podarí ukázať vám kúsok z nášho sveta zázrakov, kam vás pozývame prísť, odpočinúť si a načerpať nové sily do ďalších dní, dodala speváčka na záver.