Janais chystá rok plný hudobných noviniek

Janais s kapelou počas Vianočného koncertu (autor foto: Jakub a Petra Šteineckerovci)

Speváčka Janais sa so starým rokom rozlúčila naozaj vo veľkom štýle. Spoločne so svojou kapelou a s hudobnými hosťami vystúpila na veľkom vianočnom koncerte v Bratislave. Vianočný hudobný večer bol beznádejne vypredaný – dokonalá koncertná rozlúčka s uplynulým rokom a zároveň štart do toho nového, v ktorom plánuje veľa noviniek a prekvapení.

Tohtoročný veľký vianočný koncert odohrala Janais v stredu, 14. decembra v bratislavskom kostole u Klarisiek. Jej pozvanie prijali i hostia Peter Bažík a Anabela Mollová. Hostiteľka večera si zaspievala skladby spoločne s nimi a hosťom dala priestor tiež na vlastné piesne.

Počas koncertu zaznela skladba Nech sneží, ktorá je slovenskou adaptáciou legendárnej Let It Snow, pieseň Taram ta rej, vďaka ktorej Janais Slovensko pred rokmi spoznalo v súťaži Eurosong, francúzsky singel Dans ma tête či viaceré skladby z minuloročného albumu Vianočná Janais, ktorý vďaka úspešnému predaju získal Zlatú platňu.

Pokojnú predvianočnú atmosféru si prišli vychutnať desiatky fanúšikov, ktorí zaplnili kostol do posledného miesta. Koncert si vychutnali nielen priaznivci dobrej hudby ale i samotní protagonisti. „Za posledné roky sme vianočných koncertov s kapelou odohrali naozaj veľa. No tým, že toto bol prvý veľký so speváckymi aj hudobnými hosťami, mali sme pred ním aj veľký rešpekt,“ priznáva hlavná hviezda večera, Janais. „Veľmi sa teším, že ľudia prišli a obsadili Klarisky do posledného miesta. Dali mi najavo, že k ich Vianociam už moje vianočné piesne proste patria. Verím, že sme všetkých krásne naladili na najkrajšie sviatky v roku a že si náš spoločný večer vychutnali tak ako my,“ dodáva speváčka, ktorú do Vianoc čaká ešte niekoľko vystúpení.

Vianočný koncert u Klarisiek bol ďalším zo série hudobných prekvapení, ktoré Janais priniesla tento rok svojim priaznivcom. Vydanie nového singla ohlásila na jar 2017. Fanúšikom, však prisľúbila, že dovtedy sa dočkajú viacerých hudobných prekvapení z jej dielne. Svoj sľub plní – vypúšťa do éteru menšie i väčšie hudobné projekty, a hlási sa tak o slovo výraznejšie než kedykoľvek pred tým.

Termíny najbližších koncertov Janais s kapelou:
18.12. Dubnica nad Váhom, Kaštieľ, 18:00
19.12. Banská Bystrica, Klub HaD, 19:00