Janais je Na dosah

S tebou nebo zdá sa byť blízko, na dosah, nízko…, spieva speváčka, textárka a skladateľka Janais v novej piesni s názvom Na dosah. Autorkou hudby aj textu k novinke je samotná speváčka. Klip sa nakrúcal na speváčkiných obľúbených miestach. Speváčka si pri nakrúcaní v prírode užila adrenalínové dobrodružstvá v podobe mravcov, pavúkov, chladu či nebezpečného člnkovania v rieke.

Kedysi som svoje piesne skladala sama s gitarou alebo pri klavíri. No väčšina piesní z môjho posledného albumu Ilúzie vznikala tak, že sme si s manželom po večeroch hrali a spievali a z tých najkrajších harmónií a nápevov som potom skladala pesničky. Rovnako to bolo aj pri najnovšej piesni Na dosah. Je to pieseň o vzťahu dvoch ľudí a o ich vzájomnej dôvere. Možno to bude znieť pateticky, ale ak máme v živote šťastie a stretneme spriaznenú dušu, životom preplávame ľahšie. Potom je nebo na dosah, vysvetľuje speváčka.

Klip sme nakrúcali na mojich obľúbených miestach Západného Slovenska – v lese na Záhorí, pri Dražovskom kostolíku, na hradisku Molpír v Smoleniciach, v Hamuliakove pri Dunaji aj v Karloveskom ramene. V lese na Záhorí som ležala na zemi v machu a neustále po mne čosi liezlo. Väčšinou to boli mravce a bolo to naozaj nepríjemné, no keď mi po krku liezli dva pavúky, vtedy už zvrieskol aj môj manžel, vraj to vyzeralo ako z hororu. Pri nakrúcaní na móle v Hamuliakove mi zas väčšinu času drkotali zuby. Točili sme totiž pri západe slnka a príšerne sa na večer ochladilo, prezradila Janais.