Janek Ledecký sa vracia ako intrigán IAGO

Po ročnej prestávke sa do Divadla Nová scéna vracia česká hudobná legenda Janek Ledecký, ktorý vo svojom autorskom muzikáli IAGO stvárni najväčšieho intrigána všetkých čias. V muzikálovom príbehu, ktorý vychádza zo Shakespearovej klasickej drámy Othello, svojimi intrigami spôsobí doslova katastrofu a obeťami jeho klamstiev sa postupne stanú všetci okolo neho. Prvé obnovené predstavenia muzikálu IAGO si diváci pozrú už tento víkend  30. a 31. októbra 2021.

Dva roky sa muzikál IAGO uvádzal s obrovským úspechom v pražskom divadle Hybernia, na jeho návrat na slovenské divadelné dosky sa Janek Ledecký veľmi teší: IAGO v mojom prevedení je ten najväčší zloduch, ale súčasne aj veľký sympaťák, už Shakespeare to takto napísal a aj v živote je to tak, že za milou tvárou sa skrýva zlo. Verím, že diváci budú nášho IAGA milovať.

Muzikál IAGO uviedlo Divadlo Nová scéna naposledy minulý rok v novembri, bohužiaľ v obnovenom predstavení si už nezahrá nebohý Štefan Kožka, ktorý v muzikáli stvárňoval postavu Senátora Bradyho. Otca hlavnej ženskej postavy Desdemony preto namiesto neho stvárni herec Pavol Topoľský. V hlavných úlohách sa opäť predstavia Lukáš Pišta ako žiarlivý Othello a v postave Desdemony v alternácii Mirka Gális PartlováDominika Richterová.

Janek Ledecký – kultový český spevák a skladateľ – spolu s jedným z najslávnejších muzikálových režisérov Američanom Robertom Johansonom ponúkajú divákom nečakané a veľmi atraktívne uchopenie klasiky. Othello, Desdemona, Iago a ich najbližší sa presúvajú na Stredný východ – tam, kde sa dodnes nevera trestá ukameňovaním. Jediné, čo sa za posledných desaťtisíc rokov vyvinulo, sú technológie. Ľudské vášne – láska, nenávisť, túžba po moci, žiarlivosť – zostávajú rovnaké, ako v dobe kamennej. Či už ste vyzbrojený pästným klinom, alebo automatickou puškou s laserovým zameriavačom. A človek zostáva voči nim rovnako bezbranný.