Jelen je niekde naokolo

Minulý rok na jar zahájila skupina Jelen novú etapu svojej existencie vydaním tretieho albumu Věci a sny, ktorý Česká hudobná akadémia ocenila troma nomináciami na Cenu Anděl. Práve na ňom sa objavili ich dva historicky najväčšie rádiové hity Jediný co chci a Zůstaň ještě jednu noc. Práve druhá menovaná pieseň už viac ako rok vládne českému rádiovému éteru a nadväzuje tak na už overené hity Magdaléna, Jelen, Co bylo dál? či Klidná jako voda, ktoré zľudoveli a zamilovali si ich celé generácie fanúšikov.

Je to môj najobľúbenejší song z albumu. Prial by som si, aby v poslucháčovi vyvolal až filmovú predstavu. Je o tom, čo každý normálny chalan alebo muž zažil. Keď vo vzťahu, na ktorom vám záleží, urobíte nezvratnú chybu. Keď ste na dne, všetko si uvedomíte a hľadáte akýkoľvek náznak nádeje na cestu späť, vraví autor skladby a frontman skupiny Jindra Polák.

Lyric video k singlu Někde kolemalbumu Věci a sny je v podstate aftermovie. Spomienka na minuloročný úspešný streamovací koncert z Loftu Bubny k vydaniu nového albumu. Mrzí nás, že sme nemohli absolvovať regulárne turné k nášmu novému albumu, ale veríme, že toto leto si už konečne užijeme naplno. Všetko by sa malo odraziť od nášho preloženého koncertu v O2 univerzum, ktorého náhradný termín je naplánovaný už na 10. apríla, dodáva ďalší zakladajúci člen skupiny, basgitarista Ondřej Málek.