Jesenná edícia One Day Jazz Festivalu štartuje o pár dní

Jesenná edícia One Day Jazz Festivalu opäť ponúka množstvo nezabudnuteľných hudobných zážitkov a unikátnych hudobných spojení, ktoré vznikli výlučne na podnet One Day Jazz Festivalu. Festival tento rok oslavuje 10. výročie a prináša program na svetovej úrovni.

Koncertný jazzový maratón odštartuje Trio Šeban, Balzar, Valihora a to 18. novembra v Košiciach19. novembra v Novom Meste nad Váhom. Jazzové hviezdy Richard Bona, Kurt Rosenwinkel, Omer Avital, Seamus Blake, Oskar Rózsa, Andrej Šeban, Miroslav Vitouš zahrajú 25. novembra v bratislavskom Ateliéri Babylon, 27. novembra v Mestskom divadle v Žiline28. novembra v bratislavskom Istropolise. Nenechajte si ujsť unikátny jazzový festival, ktorý štartuje už 18. novembra.

Jesenná edícia One Day Jazz Festivalu opäť prináša na Slovensko to najlepšie zo svetovej jazzovej scény. Festival zavíta do štyroch miest – do Bratislavy, Žiliny, KošícNového Mesta nad Váhom.

One Day Jazz Festivalu v rámci jubilejnej desiatky prináša jedinečný program. Najskôr sa vyberieme 18. a 19. novembra do Košíc a do Žiliny s triom, ktoré svojim zložením predznamenáva veľmi unikátne spojenie. Andrej Šeban, Robert Balzar a ja budeme tvoriť akustický zvuk svojej hudby, ktorá je inšpirovaná slovanskými prvkami, vysvetľuje riaditeľ festivalu Martin Valihora.

Návštevníci sa môžu tešiť na unikátne koncerty hudobných spojení a formácií, aké ešte v našich končinách nemali možnosť počuť.

Na festivale zažijeme večer aktuálnej newyorskej scény s kontrabasistom Omer Avitalom, ktorý prichádza so svojim quintetom a tiež priekopníka moderného jazzu, saxafonistu menom Seamus Blake, ktorý sa predstaví so svojim Quartetom. Do Žiliny a do Bratislavy zavíta veľká hviezda festivalu – kamerunský basgitarista a spevák, ktorý žije v New Yorku, Richard Bona. Bona si získal svojim umením hry na basgitaru a spevom množstvo fanúšikov po celom svete. V Bratislave sa s Bonom predstaví ako jeho hosť aj mladučký veľký slovenský talent na basgitaru Aron Hodek, dopĺňa riaditeľ festivalu Martin Valihora.

Slovenskú a českú scénu zastúpi projekt Oskara Rózsu Partnership Unlimited, kde sa predstaví elita slovenskej a českej hudobnej scény a Trio, ktoré sa dalo dokopy len pre tento festival. Andrej Šeban, Martin Valihora a špeciálny hosť festivalu česká svetová legenda na kontrabas Miroslav Vitouš. A 28. novembra sa v Bratislave k týmto dvom formáciám pridá ešte aj americký gitarový unikát Kurt Rosenwinkel Trio s hviezdnou rytmikou z New Yorku – Dario Deidda na kontrabas a Gregory Hutchinson na bicie.

Ambíciou festivalu je prinášať každý rok niečo nové a zaujímavé. Čaká nás naozaj jazzový festival plný svetových hviezd, veľmi sa na to teším, neskrýva radosť Martin Valihora.

18.11. Košice / Fuga: Šeban, Balzar, Valihora Trio SK/CZ
19.11. Nové Mesto nad Váhom / Blue Note: Šeban, Balzar, Valihora Trio SK/CZ
25.11. Bratislava / Atelier Babylon:
* Oskar Rózsa Partnership Unlimited /SK/CZ/
* Seamus Blake and The French Connection /USA/
* Omer Avital Qantar /IL/
27.11.  Žilina / Mestské divadlo:
* Šeban, Vitous, Valihora /SK/
* Richard Bona /USA/
28.11. Bratislava / Istropolis:
* Šeban, Vitous, Valihora /SK/CZ/
* Kurt Rosenwinkel Trio feat. Dario Deidda a Gregory Hutchinson /USA/
* Richard Bona /USA/