Jubilejný Amulet

Skupina XIII. století prináša k 30. výročiu vydania svoj debutový album Amulet v remastrovanej podobe a doplnila ho dobovými bonusmi. Výročné vydanie vychádza na CD a na červenom vinyle.

Amulet je vo všetkom úplne zásadný album, začiatok všetkého. Vznikla kapela, tvoril sa jej zvuky, začala spolupráca s vydavateľstvom Monitor. Boli sme štyria chlapci, čo sa dali dohromady a dostali príležitosť natočiť album. Netušili sme, čo nás čaká a aký význam bude aj po rokoch tento album mať. Rád spomínam na celé obdobie jeho vzniku a dodnes je to môj najobľúbenejší album, spomína Petr Štěpán, dvorný skladateľ, textár a spevák XIII. století.

Výročná reedícia vychádza na CD rozšírená o dobové bonusy. V období vzniku albumu Amulet sme pripravili viac skladieb, než nakoniec obsahoval. Teraz, po 30 rokoch prišla príležitosť niektoré z nich natočiť v štúdiu. Vybral som piesne Jerusalem a Kainovo znamení. Verím, že budú príjemným bonusom pre fanúšikov, dodáva Petr Štěpán.

Skupina XIII. století vznikla v roku 1991. Hrá gitarový gothic rock vychádzajúci z pôvodného odkazu gotickej vlny a punku. Vo svojom žánri patrí k českej absolútnej špičke s presahom do zahraničia. Vyhľadávané sú jej koncerty aj u nás na Slovensku, Poľsku a Nemecku. Vystupuje na medzinárodných festivaloch a prehliadkach. V roku 2013 bola skupina ocenená prestížnou hudobnou cenou Břitva a bola uvedená do Galérie legiend. Vedúcou osobnosťou je Petr Štěpán, skladateľ, textár, básnik a spisovateľ.