Juraj Hnilica plný optimizmu

Juraj Hnilica vydáva novú skladbu Svet nie je zlý, ktorá je súčasťou jeho pripravovaného albumu Pohni líca. Zaujímavým korením skladby je spolupráca s bubeníčkou Nikoletou Drummer Šurinovou. Veselá pop-rocková gitarovka má na prvé počutie skôr detský text, no Hnilica uvádza, že je v ňom posolstvo aj pre dospelých.

Album Pohni líca som pôvodne chcel vydať už začiatkom apríla, no skrz situáciu som musel vydanie odložiť na jeseň tohto roka. Aj skladba Svet nie je zlý! mala vyjsť ešte pred krstom albumu, ale vycítili sme to tak, že by to nebolo vhodné. Povedali sme si, že by bolo super pieseň pustiť do sveta vtedy, keď opäť bude vo vzduchu cítiť pozitívnejšie naladenie, a preto sme to poňali oslavnou piesňou, povedal Juraj Hnilica.

Juraj Hnilica pripravil hudbu na text Ondreja Kalamára a od začiatku cítil, že by bolo skvelé zapojiť do piesne aj mladého ducha a hneď ho napadla Nikoleta Drummer Šurinová. Je energická a veselá tak ako ja. A má krásnu myšlienku. Ešte to nie je tak dávno, čo som si myslela, že svet je ako v rozprávke a všetko musí skončiť dobre. Ale som práve vo veku, kedy začínam zisťovať, že to tak nie je. Začínam si všímať, že veľa zlého si robia ľudia navzájom. V tomto texte sa hovorí, že svet nie je zlý, iba je zopár ľudí, ktorí ho valcujú. Dobrých ľudí je veľa a s nimi je život hneď krajší. A takých si treba hľadať a obklopovať sa nimi. Myslím, že v tej skladbe je krásne posolstvo – buďme k sebe dobrí, buďme dobrí k prírode a uvidíme, že svet nie je zlý, hovorí talentovaná bubeníčka Nikoleta Drummer.