Juraj Hnilica si nadelil darček v podobe albumu a klipu

Hudobník Juraj Hnilica vydal tretí štúdiový album s názvom Pohni líca. Nahrávka vyšla v deň spevákových narodenín a prináša tucet skladieb, ktoré sú žánrovo mimoriadne rozmanité. Som zástancom toho, že muzika nemá obmedzenia a hranice, preto je krásne spájať rôzne jej polohy do jedného celku. Preto som si istý, že album nenechá ani jedného poslucháča bez emócie, ktorá mu bude blízka, hovorí spevák.

Spevák nahrávku tvoril posledné dva roky a zakomponoval do nej všetky emócie, ktoré za ten čas prežil. Celé nahrávanie vo finále trvalo tri mesiace. Úprimne si myslím, že ide o môj najsilnejší album, ktorý v sebe ukrýva množstvo emócií. Prvýkrát som zhudobnil aj nie moc príjemné témy, na ktoré by som rád poukázal. Dozrievam ako človek a je to cítiť aj v mojej muzike, popisuje vznik nahrávky rodák z Martina.

Pieseň som napísal po jednej skúsenosti, kedy mi pred jednou akciou manažér prísne rozkázal, ako by som mal vystupovať a čo mám robiť. Vtedy sme sa úplne pohádali a odmietol som vystupovať. Cítil som sa úplne bezmocný a neslobodný. Toto nie je cesta, ktorou by som ja ako umelec chcel ísť. Zakladám si na autenticite a na slobodnom konaní na svojich vystúpeniach. Nakoniec som koncert odohral, bez nároku na honorár, lebo mi bolo ľúto ľudí, ktorí si zakúpili lístky a prišli ma podporiť. Na druhý deň ráno som si sadol na posteľ s gitarou a musel som svoje pocity dať zo seba von, opisuje spevák vznik piesne Okovy.

Spevák album nahrával so svojou kapelou Galantný jeleň a prizval i niekoľko zaujímavých hostí. Asi najexkluzívnejší je duet s manželkou, s ktorou naspieval pieseň Okovy. Trošku mi trvalo moju ženičku presvedčiť, keďže nie je speváčka, ale zvládla to úplne skvelo a veľmi sa z tejto piesne teším. Ja osobne som názoru, že ide o moju najkrajšiu pieseň, akú som kedy napísal, ale kto vie, môžem byť zaujatý, smeje sa Juraj Hnilica.