Kabát odpálil namakaný klip

Skupina Kabát natočila klip na novinku Rumcajs miloval Manku z aktuálneho albumu El Presidento. Ten vyšiel začiatkom októbra a ešte než začal oficiálny predaj, získal podľa predplatených objednávok a pravidiel IFPI ocenenie zlatý album. Kabát vydal štúdiovú novinku po dlhých siedmich rokoch.

Réžie klipu sa ujal renomovaný režisér Michal Skořepa, ktorý hosťuje aj ako muzikant na zmienenom albume. Reálny vzhľad prostredia, v ktorom sa klip odohráva, vytvoril na počítačoch 3D mág Jaro Atry tak, ako sa dnes točí vizuál väčšiny futuristických a akčných svetových filmov. Zaujímavosťou je, že v klipe je vidieť aj niekoľko ikon deväťdesiatych rokov, ako boli Jan Saudek, Tomáš Řepka, či Kamil Střihavka, ale aj zahraničné hviezdy týchto rokov ako Lemmy Kilmister z Motörhead, kapely Kiss, ZZ Top, alebo Freddie Mercury. Tí majú dodať punc autentickosti doby, o ktorej je nová pieseň. Vizuálna podoba novinky je tak technicky i finančne najnáročnejším video počinom v kariére kapely.

Kapela Kabát je momentálne na svojom halovom turné, ktoré sa malo konať už v roku 2020. Ide o dvadsať koncertov a Kabát si vybral svoju obľúbenú variant 360°, kde fanúšikovia stoja a sedia okolo koncertnej scény. V spojitosti s turné sa schyľuje ku kurióznej situácii. Kabát niekoľko rokov držal rekord v návštevnosti pražskej O2 arény, ale tento rekord mu zobrala kapela Metallica. Aktuálne to ale vyzerá, že si Kabát vezme svoj rekord naspäť. Na Slovensku sa skupina predstaví v Bratislave (18. október), vo Zvolene (20. október), v Košiciach (22. október) a v Poprade (25. október).