Kapela Papyllon predstavuje singel Seventeen Baby

Prešovskú kapelu Papyllon tvoria štyria priatelia, ktorý spája spoločná vízia a láska k hudbe. V roku 2015 vydali úspešné EP Sink Or Swim, ktoré zaujalo mnohých fanúšikov domácej hudobnej scény, začiatkom leta predstavia očakávaný debut Papyllon. Ako ochutnávku fanúšikom ponúkajú prvý singel Seventeen Baby aj s novým klipom.

Klip k skladbe Seventeen Baby sa natáčal v priestoroch Východoslovenskej galérie v Košiciach. Filmársky sa o klip postaral Ondrej Rychnavský a.k.a. Ryon, ktorý je aj dvorným fotografom kapely. Klip je nakrútený spomalene na jeden záber. Skladba je o vzťahu k “nezrelej” žene, ku ktorej vás síce ťahá silný pud, ale racionálne vám je jasné, že to nikdy fungovať nebude. V skladbe hosťuje Jaroslav Janek na trúbke, ktorá skvele dopĺňa melancholickú atmosféru.

Kapela Papyllon vznikla v roku 2012, ale dodnes podľa vlastných slov čakajú na svoj skutočný začiatok, ktorý aktuálne pripisujú k dátumu vydania prvého albumu. Spoznali sa pri spolupráci na tribute projekte kapely Queens Of The Stone Age, kde hralo viacero hudobníkov a medzi nimi aj celý budúci Papyllon. Keď sa pozrieme vyslovene na prešovskú hudobnú scénu, je vlastne zaujímavosťou, že sme stále spolu. Zažili sme mnoho kapiel alebo projektov, ktoré mali veľké oči, no vždy to na niečom stroskotalo. Nás práca na albume utužila nie len po hudobnej, ale aj ľudskej stránke. Sme predovšetkým kamaráti.

Chalani z kapely Papyllon sa posledný polrok venovali tvorbe pesničiek a nahrávaniu albumu, koncertovanie muselo ostať v úzadí. Po vydaní albumu chcú vyraziť na turné a predstaviť fanúšikom nový hudobný program, ktorý bude korešpondovať so súčasným zvukom albumu. Sériu koncertov chystajú na jeseň, osloviť chcú čo najviac ľudí doma ale aj v zahraničí.