RiverStone vydávajú debutový album

Hoci by názov tejto štvorčlennej košickej skupiny zvádzal viac k angličtine, všetkých deväť skladieb na tomto albume má slovenský text. Nielen texty či hudba, ale aj samotná realizácia albumu cez nahrávanie až po vydanie CD bola v rukách chlapcov z kapely, ktorú tvoria – Michal Šandor (spev, klávesy), Valér Štiavnický (gitara), Peter Hajdu (basgitara) a Majo Maksin (bicie). A aj keď je to ich prvý štúdiový album, nejde o žiadnych hudobných nováčikov – pod názvom RiverStone to spolu ťahajú už viac ako 10 rokov.

S myšlienkou vydania albumu sme sa pohrávali už dlho. Chceli sme dať našim skladbám, ktoré sme hrávali na koncertoch, aj štúdiovú podobu. Mať ich pokope pre nás aj pre našich fanúšikov, približuje spevák kapely Michal Šandor. Album dostal rovnaký názov, ako kapela – teda RiverStone. Keďže ide o náš prvý album, poňali sme to tak, že sa ním ako kapela zároveň predstavujeme. A tiež sme to nechceli ďalším názvom zbytočne komplikovať.

Nahrávka vznikala v Košiciach v štúdiu Klakson pod skúsenými rukami Romana ŠoltysaOd prvého dňa nahrávania v štúdiu po finálny výsledok uplynul takmer rok. Náš prvotný odhad bol, že za mesiac až dva máme všetko hotové, no opäť nám to len pripomenulo, že venovať sa hudbe popri našich zamestnaniach a dokázať zladiť termíny nie je vždy jednoduché. Sme ale radi, že sa nám to nakoniec podarilo a že môžeme výsledok našej práce posunúť bližšie k ľuďom, ktorí o našu hudbu budú mať záujem.