Karel Gott v zložitých časoch z umeleckého neba odkazuje Jdi za štěstím

Vzhľadom na aktuálnu situáciu museli Ivana Gottová a autori dlho očakávaného dokumentu Karel, s ťažkým srdcom presunúť jeho premiéru na neurčito v Čechách i na Slovensku. S ľútosťou musím oznámiť, že vzhľadom na nové opatrenia, som nútená slávnostnú premiéru i distribúciu filmu Karel odložiť na neurčito nielen u nás, ale aj na Slovensku. Karel bol vždy srdcom česko-slovenský spevák a celý život vystupoval s rovnakou radosťou ako v Čechách, tak aj na Slovensku. Film Karel si preto zaslúži, aby bol slávnostne uvedený v oboch krajinách súčasne a podľa možností za priaznivejšej situácie. Verím, že to priaznivci pochopia. Veľmi ma to mrzí, chcela som vás v týchto ťažkých časoch filmom Karel potešiť a povzbudiť, ale nedá sa nič robiť. Úprimne dúfam, že čoskoro bude príležitosť vám film predstaviť. Prajem vám všetkým pevné zdravie, pevné nervy a pozitívnu myseľ, odôvodnila svoje rozhodnutie hlavná producentka Ivana Gottová.

Čakanie na výnimočný dokument, ktorý unikátnym spôsobom priblíži osobnosť Karla Gotta, priaznivcom legendárneho speváka spríjemní videoklip k novej verzii piesne Jdi za štěstím. Slávnu skladbu Karla Svobodu naspieval Karel Gott pri príležitosti svojich 80. narodenín ako svoju úplne poslednú nahrávku v lete 2019 so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Jana Kučeru.

Rada by som – spoločne so Supraphonom – dala v tejto zložitej dobe malý darček nielen sklamaným divákom filmu Karel, ale všetkým priaznivcom môjho zosnulého manžela. Pretože slávnostná premiéra i distribúcia filmu musia byť odložené na neurčito, rozhodla som sa potešiť manželových fanúšikov a zverejniť nový videoklip s titulnou piesňou k filmu Karel. Je pre mňa o to cennejšia, že je to Karlova posledná nahrávka z júna 2019, kedy ju spieval s vedomím, že ide o pieseň pre vznikajúci film, hovorí Ivana Gottová.

Videoklip v réžii Jakuba Sommera zároveň odhaľuje niektoré zábery, ktoré museli tvorcovia s ťažkým srdcom vyradiť a ktoré sa do výslednej podoby filmu nakoniec nevošli. Bolo nám ľúto, že sa zábery z natáčania so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu v dokumente nakoniec spolu s mnohými ďalšími scénami nepoužili, som preto rada, že aspoň niektoré z nich boli režisérom Jakubom Sommerom a strihačkou Šárkou Sklenářovou veľmi trefne zakomponované do tohto klipu, dodala Ivana Gottová.

Spoločne s dlhometrážnym kinematografickým dielom Karel plánoval Supraphon vydať tiež jedinečný rovnomenný soundtrack a to ako na klasickom CD, tak aj vo forme vinylovej platne a v digitálnych formátoch, ktorého súčasťou je i nová nahrávka piesne Jdi za štěstím. Termín vydania soundtracku sa napokon posúva a bude totožný s premiérou filmu. Album je však možné naďalej predobjednávať v digitálnej i fyzickej podobe, objednávky budú expedované v novo určený deň vydania.