Karin Ann oslávila maturitu s Imagine Dragons, čoskoro odlieta hrať do Austrálie

Jedna z najúspešnejších skupín súčasnosti, Imagine Dragons, v stredu v lotyšskej Rige odštartovala európsku časť svojho svetového turné. Koncertnú šnúru otvorila slovenská speváčka Karin Ann, ktorú si kapela vybrala ako support a spoločne sa predstavia tiež na dvoch českých koncertoch už najbližšiu nedeľu a pondelok na pražskom Letisku Letňany. Zaujímavosťou je, že tesne pred zahájením koncertnej sezóny stihla mladá speváčka úspešne zmaturovať. V stredu predpoludním zvládla ústne maturity, rovno z maturít nasadla na lietadlo a doslova o pár hodín už stála na pódiu v Rige pred Imagine Dragons, informuje speváčkin manažment. Aby toho nebolo málo, Karin oznámila ďalšie zahraničné vystúpenie, ktoré odohrá ako predskokanka. Už 9. júna vo Varšave vystúpi ako support koncertu legendárnej americkej formácie My Chemical Romance, ktorá je zásadným článkom svetovej rockovej scény a aktuálne zažíva u fanúšikov obrovský comebackový úspech s novou štúdiovkou The Foundations Of Decay.

Letný kalendár slovenskej speváčky Karin Ann sa rýchlo plní a tvoria ho naozaj výnimočné koncerty. Hneď v úvode júna hosťuje ako predskokanka na troch európskych zastávkach svetového turné americkej kapely Imagine Dragons a medzitým ešte stihla otvoriť pražský koncert britského speváka Yungbluda, ktorý ju berie so sebou aj na svoje júlové turné po Austrálii. Tým sa zoznam Karininých noviniek a dobrých správ nekončí…

Zahrať si s týmito umelcami je pre mňa veľkou poctou a tak trochu uzatvorením akéhosi kruhu. Keď som mala štrnásť rokov, spievala som Radioactive od Imagine Dragons na prijímacích skúškach na spevácky kurz a o mojich sympatiách k Yungbludovi, jeho tvorbe a komunite, ktorú okolo seba vybudoval, sa všeobecne vie, hovorí Karin Ann na margo svojich blížiacich sa koncertných turné s veľkými menami svetovej hudobnej scény.

Hoci Karin Ann pochádza zo Slovenska, pracovne sa pohybuje veľmi často v zahraničí, aktuálne najmä vo Veľkej Británii. Jej koncert si toto leto bude môcť konečne pozrieť a vypočuť aj jej domáce slovenské publikum – 13. augusta totiž odohrá koncertný set na tohtoročnom festivale Grape. Do line-upu ju zaradil tiež nový festival Superbloom, ktorý sa uskutoční začiatkom septembra v nemeckom Mníchove.

Len pár dní pred vypuknutím svojho nabitého koncertného leta Karin Ann vydáva nový singel s názvom poison apple. Nová skladba vznikla v čase, kedy Karin Ann hľadala ako autorka svojej vlastnej hudby nové prístupy v písaní pesničiek. Bola som v útlme a ľahko zaseknutá v rovnakom textovom koncepte. Hľadala som cestu, ako z toho von a nakoniec som našla inšpiráciu pri prezeraní vlastných kresieb. Uvidela som obrázok s otráveným jablkom a vedela som, že to je ono. Text aj samotná ilustrácia odrážajú moje osobné skúsenosti a duševné stavy v dobe, kedy som pesničku písala, vysvetľuje Karin Ann a dodáva, že spomínanú kresbu napokon použila ako cover nového singla.