Katarína Knechtová prichádza s novým projektom

Zdroj foto: Archív Katky Knechtovej

Úspešná a obľúbená speváčka Katarína Knechtová sa spojila s folklórnym súborom Šarišan a vyrazí s ním na turné po Slovensku. Turné ponesie názov Puto, ako symbol puta k tradíciám, k folklóru a k Slovensku. V štyroch slovenských mestách sa na jednom pódiu predstaví vyše 50 účinkujúcich.

Hľadali sme správne slovo, ktoré vystihuje môj vzťah k môjmu rodnému kraju, k regiónu Šariš, ku koreňom, k tradíciám, k ľuďom, k hudbe. Konkrétne k šarišskej ľudovej hudbe, ktorá ma ovplyvnila a na ktorej som vyrastala. Preto sa to turné volá práve Puto, vysvetľuje Katka Knechtová.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na päť koncertov po Slovensku. Turné Puto zavíta do Prešova (23.10. a 24.10.), Žiliny (27.10.), Košíc (29.10.) a do Bratislavy (05.11.).

Bude to hudobno-tanečná show, ktorej nosnými piliermi sú spev, tanec, ale hlavne emóciami a virtuozitou nabitá hudba. Zaznejú ľudové piesne, aj moje piesne v nových aranžmánoch. Na pódiu bude okolo 50 účinkujúcich vrátane mojej kapely. Koncept koncertu bude založený na kontrastoch. Najmä hudobných. Živelný Šarišan a intimita mojich piesní umocnia celú atmosféru, vysvetľuje Katka Knechtová.

Šarišský folklór považuje Katka za jeden zo siedmych divov sveta a na spojenie s ním sa chystala už niekoľko rokov.

Za posledné roky vzniká množstvo fúzií a spojení modernej a folklórnej hudby. Aj ja mám už nejaké za sebou. Najprv to bola cimbalová muzika Hudci z Kyjova, potom moje spojenie s Cigánskymi diablami. Teraz som chcela naopak vyzdvihnúť náš šarišský folklór, ich temperament, tradície, piesne. Je nádherný a mnohí ľudia, ktorí nemali príležitosť sa s ním bližšie zoznámiť, si možno práve vďaka tomuto projektu k nemu nájdu cestu. Budem spievať ľudovky, nevyhnem sa ani tancu a kroj by som si tiež rada obliekla…, prezradila obľúbená Katka Knechtová.

Okrem hudobného obsahu a dokonalej umeleckej výpovede program spĺňa aj náročné vizuálne kritériá. Diváci sa môžu tešiť na kostýmy, scénografiu, zvukové, svetelné a javiskové efekty.

Ísť na takéto turné je vždy sviatok a pre mňa veľký zážitok. Je to opäť nová výzva a cítim voči mojim fanúšikom veľkú zodpovednosť. Prepojiť tieto dva hudobné svety nie je totiž jednoduchá úloha. Ale obklopila som sa šikovnými ľuďmi. Réžiu má pod palcom Jaro Moravčík, s ktorým sa mi úžasne pracuje. Už teraz sa veľmi teším na všetkých fanúšikov, ktorí sa na nás prídu pozrieť. Jednoznačne a nekompromisne, pozýva na turné Katka.