Kde nájsť nádej?

Mladá speváčka Martina Kapráliková v novej skladbe hľadá nádej. Duet Tam, kde sa rodí mier naspievala s muzikálovým hercom Dáriusom Kočim. Hudbu aj text novinky má na konte samotná speváčka, aranžmán robil Adam Hudec. V klipe si okrem spevákov zahrali Félix a Tamarka, deti, ktoré symbolizujú lásku, vieru a mier. Martina je dcérou hercov MichaelyMartina Kaprálikovcov.

V hlave sa mi zrodila myšlienka: Chceme stáť na prahu dvier, ktoré vedú tam, kde sa rodí mier. Vedela som, že bude súčasťou novej pesničky a tak som začala tvoriť a skladať. Hlavnú pasáž som napísala niekedy v marci, mala som v hlave jedinú myšlienku, o ktorej som vedela, že chcem aby v tej piesni zaznela, a tak som si sadla za klavír a išlo to tak nejak samo. Neskôr keď som ju dotvorila celú tak som vlastne zistila, že som zložila duet, opisuje proces tvorby Martina Kapráliková.

Na duet napokon oslovila muzikálového herca a speváka Dáriusa Kočiho, s ktorým sa pozná z divadla a dabingu. Veľmi sa mi páči jeho farba hlasu a myslela som si, že by sme spolu mohli ladiť, tak sme to skúsili. Dopadlo to nad moje očakávania a som veľmi rada, že si našiel čas a šiel do toho so mnou. Pracovalo sa mi s ním veľmi dobre, pri nahrávaní piesne a nakrúcaní klipu sme sa nasmiali, bola to veľmi príjemná spolupráca, pochvaľuje si speváčka, ktorá s muzikálovým hercom a spevákom k piesni nakrútila i klip. Nakrúcanie s Dáriusom bolo vtipné, keďže sa mu v deň nakrúcania pokazilo auto, takže to bolo celkom chaotické. Ale zvládli sme to. Tamarka a Félix boli pri nakrúcaní milí, hraví, rozkošní, a keď sme potrebovali, aby sa smiali alebo plakali, vedeli zo seba dať každú emóciu. Celé sa to odohráva v parku, na lúke a v prírode, sú tam zachytené krásne momenty. Chceli sme ukázať, že ku šťastiu nám naozaj netreba veľa, stačí sa len tešiť z maličkostí, uzatvára Martina Kapráliková.