King Shaolin sypú energiu

Skladba LongLife, skupiny King Shaolin, je prvým singlom z pripravovaného EP, plným energického náboja s hravosťou, ktorá chlapcom rozhodne nechýba. Opäť typická kingshaolinovská melodickosť, videoklip s nádychom motorového benzínu a bezstarostnej radosti. LongLife predstavuje jednu z tých skladieb, ktorej priebeh vzniku sa niesol v úplnej ľahkosti. Po dlhšom čase som pri skladbe zažíval to vzrušenie a nadšenie z tvorenia, keď som robil od rána do rána a nepociťoval som túhu po jedle, pití alebo spánku. Veľakrát sa totiž stáva, že mám nejaký silný nápad na refrén, ale slohu a bridge vymýšľam týždne. LongLife je dar z nebies, s úsmevom ozrejmuje spevák a skladateľ Domi Stoff.

Za myšlienkou skladby stojí viera Domiho Stoffa, že každú príležitosť na zážitok treba využiť. Myslím si, že z dobrodružstiev rastieme osobnostne a aj duševne. Hlavne v mojej pozícii producenta a textára cítim, že je pre mňa veľmi dôležité byť živený zo zážitkov, aby som naberal energiu a inšpiráciu na tvorenie skladieb nielen pre King Shaolin, ale aj pre iných interpretov.

S pozitívnou atmosférou skladby sa nesie aj jeho vizuál, ktorému šmrnc a vôňu obilia dodalo nakrúcanie v Topoľčanoch. Unikátny výraz prepožičiava kingshaoliňákom ich štýlový priateľ Ewžen Rider a dlhoročná vokalistka kapely Klára Mockovčiaková. Ewžen predstavuje nespútaného jazdca, pre ktorého pravidlá neexistujú a Klára je cestovateľkou, ktorá hľadá dobrodružstvo. Spojil ich vesmír a zažívajú život bez plánovania. Skrátka žijú v prítomnosti, a preto sa ich energie stretli. Myslím si, že to tak funguje aj v reálnom živote, zamýšľa sa Domi Stoff nad rozvíjajúcim sa príbehom bez účinkovania kapely, ktorý upiera pozornosť práve na myšlienku skladby.