Kinohit After sa vráti na veľké plátna

After: Tajomstvo (Zdroj foto: Bontonfilm)

Fanúšikovia knižnej a filmovej série After, ale aj všetci milovníci romantických filmov sa majú na čo tešiť. Producenti zverejnili prvé exkluzívne zábery z tretieho dielu ságy s názvom After: Tajomstvo. Film bude mať premiéru ešte v tomto roku a do slovenských kín ho prinesie distribučná spoločnosť Bontonfilm.

Minútový teaser k filmu After: Tajomstvo, ktorý naznačuje ešte vášnivejšie a divokejšie pokračovanie vzťahu TessyHardina, doslova priviedol všetkých priaznivcov knižnej série do varu. Z prvých zverejnených záberov je totiž zrejmé, že fanúšikovia sa dočkajú hneď niekoľkých kultových scén, ktoré poznajú z obľúbených kníh.

Fenomén s názvom After sa zrodil na internete, kde autorka Anna Todd začala písať príbeh lásky slušného dievčaťa Tessyzlého chlapca Hardina. Jej texty si na voľne prístupnej platforme Wattpad získali viac ako miliardu prečítaní a tento nečakaný úspech vyústil do vydania päťdielnej knižnej série a následne aj do natáčania celovečerných filmov. Z kníh sa stali bestsellery a z filmov kinohity. Dnes má sága After milióny čitateľov a divákov po celom svete.

Prvé dva sfilmované diely mali obrovský úspech aj v slovenských kinách. Začiatok filmovej série s názvom After: Bozk v roku 2019 oslovil takmer rovnaký počet divákov ako úvodná časť ságy Twilight. Druhý diel After: Sľub prišiel do slovenských kín v septembri minulého roka a napriek situácii dosiahol fantastickú návštevnosť a porazil aj hollywoodsky veľkofilm Tenet, uvedený do kín v rovnakom období.

Nové filmové pokračovanie s názvom After: Tajomstvo, na ktoré už fanúšikovia netrpezlivo čakajú, sľubuje nečakané odhalenia o rodinách TessyHardina a tvrdý boj o budúcnosť ich vzťahu. Tessin život sa rozpadáva. Vie, že Hardin ju miluje a urobí všetko preto, aby ju chránil, avšak niekoho ľúbiť a dokázať s ním žiť nie je to isté. Tessu vyčerpáva nekonečný kruh záchvatov žiarlivosti, nepredvídateľného hnevu a odpúšťania. Silu jej citu k Hardinovi už nikdy neprekoná iný muž, nie je však načase posunúť sa ďalej?

V hlavných úlohách filmu After: Tajomstvo sa podobne ako v dvoch predchádzajúcich dieloch predstavia charizmatický Hero Fiennes Tiffin zo známej herecko-režisérskej rodiny a šarmantná Austrálčanka Josephine Langford. Novinkou je obsadenie držiteľky Oscara a Zlatého glóbusu Miry Sorvino, ktorá si v snímke After: Tajomstvo zahrá Tessinu mamu Carol, a mladého amerického herca Cartera Jenkinsa, známeho napríklad z romantickej komédie Valentín či rodinného filmu Príšerky v podkroví. Ten stvárni postavu Roberta, ktorý zamieša karty vo vzťahu medzi TessouHardinom. V novinke After: Tajomstvo sa teda môžeme tešiť aj na ďalší milostný trojuholník. Podľa nadšených reakcií fanúšikov na sociálnych sieťach, predznamenáva nový teaser doposiaľ najlepšiu filmovú adaptáciu zo série After.