Klára Vytisková vo víre zmeny

Po vlaňajšej, vrelo prijatej albumovej novinke Love Is Gold a špeciálnej live session, prichádza česká speváčka a čerstvá trojnásobná mamička Klára Vytisková s novým singlom s príznačným názvom Change. Pieseň hovorí o potrebe zmeny a okrem speváčky v nej fanúšikovia môžu počuť populárnu českú herečku Eriku Stárkovú (český megaúspešný seriál Most). Singel vychádza v sprievode videoklipu/lyric videa v réžii Petra Lexu (Slza) a hravým spôsobom poukazuje na fakt, ako posledný rok zmenil náš pohľad na to, že je treba vážiť si maličkosti.

Pesničku Change som napísala hneď po tom, keď sme zostali na jar doma. Všetkým sa nám zo dňa na deň život obrátil hore nohami a bolo jasné, že sa toho ešte veľa zmení a že budeme chcieť možno zmeniť i niečo sami u seba. To priviedlo moje myšlienky k tomu, že svet potrebuje zmenu. A zmeníme to, iba, ak začneme každý sám u seba, komentuje Klára Vytisková svoj nový singel.

A napokon do rozbehnutého vlaku nasadla Erika Stárková, skvelá herečka a super žena, ktorá dodala pár svojich vokálov a vrhli sme sa na video. Video mala byť len rozpohybovaná jednozáberovka. Nechceli sme v tejto dobe veľkú produkciu, chcela som dať dôraz na text, nebol priestor na dej. V podstate sme tú ťažkú tému poňali s ľahkosťou. Tak, že nám doba ukázala, ako je potrebné vážiť si maličkosti. Trebárs, že nám chýba len stretnúť sa s kamarátkou, pobaviť sa, podeliť sa o porciu kvalitných hranoliek s kečupom, skrátka len tak byť, vysvetľuje držiteľka Ceny Anděl 2015 v kategórii Speváčka roka.