Knechtová je nadrogovaná! Láskou

Katka Knechtová má nový singel s tajomným názvom FEA. Krásna pesnička je vlastne o láske, aj keď z trochu iného uhla pohľadu. Sympatickú speváčku totiž zaujali chemické procesy, ktoré sa dejú v tele v čase zamilovania.

FEA je skratka fenyletylamínu – hormónu podobnému opiátom, ktorý telo vtedy vylučuje. Ako speváčka s nadhľadom a humorom hovorí, všetci sme vlastne „feťáci“. Autorkou textu aj hudby netradičnej novinky je samotná obľúbená umelkyňa, producentsky sa na nej podieľal Adam Kuruc. Singel sa objaví aj na novom Katkinom albume Premeny, ktorý práve dokončuje. Bude tam však ako bonus track, pretože táto pieseň je iná ako všetky ostatné.

Názov FEA je skratka fenyletylamínu. Je to hormón, ktorý produkuje ľudské telo, keď sme zamilovaní. Pôsobí ako droga, pretože svojím zložením pripomína opiáty a tak sa aj správa. Takže my všetci sme vlastne „feťáci“. Pod vplyvom hormónov dokážeme cítiť a robiť neuveriteľné veci. Myslím si, že ľudia budú vedieť o čom hovorím, pretože to zažil určite každý,“ vraví s úsmevom speváčka.

 

 

Obľúbená umelkyňa je autorkou celej piesne. Zložila k nej hudbu a napísala aj text. Producentsky jej so singlom pomohol Adam Kuruc.

Keď som zložila hudbu, celkom dlho som sa pokúšala nájsť vhodnú tému na text. A nakoniec počas jednej noci, keď som nemohla spať, boli asi 4 hodiny ráno, som natrafila na článok o chémii v ľudskom tele a to ma zaujalo,“ vysvetľuje tvorivý proces Katarína Knechtová. Videoklip k pesničke bude nakrúcať v New Yorku.

Nový singel FEA je predzvesťou albumu Premeny, ktorý Katka práve dokončuje. „Na albume Premeny, ktorý pozostáva z výberu piesní v aranžmánoch pre kapelu a malý orchester, je FEA ako bonus track. Pretože má trošku iný charakter a zvuk ako ostatné piesne na albume,“ uzatvára Katarína Knechtová.

Piesne z pripravovaného albumu Katka zahrá aj na turné, na ktoré sa chystá v novembri…
3. novembra 2016 / Bratislava – Dom kultúry Dúbravka
5. novembra 2016 / Prešov – Historická budova DJZ
7. novembra 2016 / Martin – Kino Strojár
8. novembra 2016 / Poprad – Dom kultúry
9. novembra 2016 / Trenčín – Kino Hviezda

Zdroj foto: Propaganda House