Najočakávanejší domáci album je tu

Jedna z najznámejších a najtalentovanejších slovenských speváčok Emma Drobná vydala druhý štúdiový album Better Like This. Ten vznikal v priebehu dvoch rokov v spolupráci s osvedčeným spoluautorským a producentským tímom  Adrian Líška, Peter Graus a Tomáš Zubák. Zaujímavosťou je opäť jediná skladba v slovenčine – Stratím sa ti ráno, do ktorej si speváčka pozvala slovenského rapera Separa. Z novinky cítiť príjemný moderný zvuk.

Lepšie je to takto. Mám pocit, že nový album ma vystihuje omnoho viac ako osobu aj ako speváčku, lebo všetko v mojom súčasnom živote je lepšie, ako kedykoľvek predtým, vysvetľuje speváčka názov albumu a dodáva: Aj pieseň s názvom Better Like This, ktorá sa objavuje na albume, patrí medzi moje najobľúbenejšie. A skratka názvu BLT označuje známy sendvič. Prišlo mi to veľmi originálne a vtipné, spojiť to s titulom môjho druhého štúdiového albumu, čím vysvetlila, prečo je na obale vyfotená so sendvičom.

Platňu dlhšie predznamenávala pieseň Yeah Baby!, ktorá sa už tucet týždňov drží v prvej dvadsiatke najhranejších piesní na Slovensku a zároveň sa pýši druhou priečkou v Airplay TOP 50 SK hitparáde. Speváčka prežíva aktuálne šťastné obdobie, čo sa prejavilo aj na nálade tohto songu. Svieži singel sa stal letným hitom a ide o druhú skladbu z nového albumu po piesni Demons.

Emma Drobná, rodáčka z Nového mesta nad Váhom, sa do povedomia verejnosti dostala vďaka víťazstvu v súťaži Česko-Slovenská SuperStar 2015. Svoj prvý štúdiový album You Should Know vydala v roku 2017. Najväčším hitom z neho sa stala skladba Words, ktorá sa v oficiálnom rádiovom prehľade na Slovensku objavovala neuveriteľných 120 týždňov. Na YouTube klip nazbieral takmer 8 a pol milióna videní. Ale aj ďalšie piesne ako Smile, Try, Remember si právom zaslúžili svoje miesto v playlistoch slovenských a českých rádií. Speváčka bola na Slovensku opakovane vyhlásená za najúspešnejšieho interpreta, čo sa rádií týka. Jej single SmileWords sa stali najhranejšími piesňami v slovenskom éteri v rokoch 2017 a 2018.