Igor Timko v muzikáli

Frontman kapely No Name, Igor Timko, je hviezdou v novom muzikáli zlínskeho divadla, Ženy na pokraji nervového zrútenia. Režisér Stano Slovák nešetril chválou a nazval ho nenútenou atómovou energiou, ktorá búra všetky zátarasy medzi javiskom a hľadiskom. Na dvoch premiérach si muzikál vyslúžil dlhotrvajúce standing ovations. Igor Timko sa s No Name zároveň chystá na letnú koncertnú sezónu.

Som vďačný za šancu, ktorú mi vedenie divadla poskytlo. Pol roka dozadu vznikla myšlienka hosťovania v Zlíne a teraz sme po premiére? Toto považujem za zázrak, ktorým život obdarúva tých, ktorí mu idú v ústrety. Nič nie je krajšie, ako keď myšlienku pretavíte do reálneho počinu. Premiéra bola nádherná. Vo výsledku – ak vám diváci tlieskajú po každej pesničke, dokonca aj po jednotlivých scénach, tak si uvedomíte, že ste odviedli dobrú prácu. Som šťastný, že sme sa so šéfom činohry Patrikom Lančaričom dohodli na spolupráci  a je mi cťou byť súčasťou tohto divadla, vyznal sa Igor Timko.

Muzikál Ženy na pokraji nervového zrútenia je úspešný titul, text a hudbu k nemu zložil David Yazbek, autor muzikálu Donaha! Igor Timko stvárňuje v predstavení úlohu Taxikára v alternácii s hercom Radovanom Králom. Obidve premiéry sa niesli v iskrivej atmosfére očakávania, ako bude reagovať publikum. Nejde totiž o klasický broadwayský ťahákový titul, ale svojim nezvyčajným príbehom, inšpirovaným rovnomenným filmom Pedra Almodóvara, prekomponovanou hudbou a hereckými charaktermi postáv o jeden z najťažších titulov hudobného divadla. Diváci však reagovali nadšene.

Že je Igor skvelý spevák, je myslím všetkým jasné. Hudobné divadlo si však vyžaduje interpretov, ktorí vládnu všetkými tromi základnými zložkami tejto disciplíny. Spevom, hereckým prejavom a pohybovou technikou. Ukázalo sa, že Igor je nie len pasívnym majiteľom týchto troch atribútov, ale vie s nimi aj veľmi dobre pracovať. Okrem toho, a to je veľmi dôležité, Igor je pokorný profesionál a charizmatický umelec, ktorý kam vstúpi, tam svojim šarmom a nenútenou atómovou energiou búra všetky zátarasy medzi javiskom a hľadiskom, nešetril chválou režisér Stano Slovák.

No Name až do jesene brázdia pódiá po celom Československu a zároveň pripravujú nový album, na ktorý nadviažu špeciálnym turné.