Knieža Rohan kompiluje najmilšie piesne

Rešpektovaný, pre mnohých kultový tvorca, textár a producent Michal Horáček vydáva trojalbum, ktorým mapuje svoju viac než 30 ročnú kariéru. Album Srdce jako kníže Rohan (50 mých nejmilejších písní) je nabitý plejádou vynikajúcich spevákov, hereckých hostí, brilantných muzikantov a nezabudnuteľných hitov s originálnymi textami, ktoré počas rokov vznikli nielen z jeho producentského podnetu, ale tiež v spolupráci ako legendárna autorská dvojica Hapka & Horáček. Obľúbené hlasy ako Hana Hegerová, Lucie Bílá, Jana Kirschner, Karel Gott, Richard Krajčo, Vojtěch Dyk a mnohí ďalší pohladia dušu fanúšikov.

Púšťal som sa v živote do všeličoho. Ale jedným som bol od roku 1983 a som doteraz. Textárom! Viazanou rečou rozprávam príbehy v nádeji, že mojim slovám dá ďalší rozmer skladateľ a ďalej ju obohatia inštrumentalisti a interpret. Mal som veľké šťastie a som za to vďačný. Moje príbehy osobito rozvinuli takí skladatelia, ako Petr Hapka, Ivan Tásler, Jarda Traband Svoboda, alebo Michal Pavlíček, ale aj neznámi tvorcovia zo všetkých kútov našej zeme, ktorí sa podieľali na mojom najmilšom albume z osemnástich autorských albumov, na Českom kalendári. Bolo pre mňa radosťou stretnúť sa v štúdiu s veľkými interpretačnými osobnosťami ako Hana Hegerová, Jarek Nohavica, Jana Kirschner, Michael Kocáb, Richard Müller, Bára Basiková, Zdeněk Svěrák, Lucie Bílá, Magdalena Kožená a mnohí ďalší. Oslovili ma, aby som vybral na túto kompiláciu päťdesiat piesní s mojimi textami. Nevyberal som iba piesne, ktoré znejú v rozhlase dodnes. Zvolil som aj také, ktoré v éteri nezazneli nikdy, avšak jednoducho ma tešia. Odvážne dúfam, že potešia a inšpirujú aj vás, uvádza svoj profilový album Michal Horáček.

Výnimočná kompilácia Srdce jako kníže Rohan (50 mých nejmilejších písní) nie je jedinou nahrávkou, ktorá sa v poslednom čase objavila v spojitosti s Michalom Horáčkom. Vydavateľstvo Universal Music nedávno na trh prinieslo i vinylovú verziu kultového albumu Strážce plamene autorskej dvojice Petr HapkaMichal Horáček na ktorej ako interpreti hosťujú Szidi Tobias, Bára Basiková, Daniel Landa, Jaromír Nohavica či Jana Kirschner.