Koncert Imagine Dragons si v rakúskom Sankt Pölten užívali i slovenskí fanúšikovia

Do setlistu tohtoročného FM4 Frequency Festivalu v rakúskom Sankt Pölten organizátori zaradili i koncert amerických Imagine Dragons, ktorých si v posledný deň festivalu prišlo do Rakúska vychutnať i množstvo slovenských fanúšikov, ktorí využili túto možnosť a zahnali tak hlad po vystúpení svojich idolov, keďže kapela v rámci svojho aktuálneho svetového turné tento raz nenavštívila Slovensko.

Bola to atletická disciplína, spomína na nedeľňajší večer jedna z najskalnejších slovenských fanúšičiek Imagine Dragons Veronika Kollárová na príchod do areálu už 9 hodín pred koncertom svojich idolov. Po počiatočných povinnostiach s výmenou lístkov nasledoval niekoľko stometrový beh pred hlavné pódium, na ktorom sa do večerného koncertu Drakov vystriedalo niekoľko iných kapiel. Podľa toho, čo mali davy ľudí oblečené na sebe bolo jasné, že tam väčšina prišla na Imagine Dragons a sú ochotní stáť sedem hodín pred pódiom a udržať si to najlepšie miesto, spomína Veronika na moment, ktorý odštartoval jej beh za najlepším miestom pred scénou.

Námaha sa však vyplatila a Veronika si s priateľmi vychutnala koncert svojej obľúbenej kapely z prvej lajny. Niektoré kapely, ktoré hrali pred Drakmi som moc nepoznala, iné som si naozaj vychutnala a nasávala od nich energiu, aby som to vydržala, kým prídu Draci, spomína Veronika, ktorá pri čakaní na svoje idoly utŕžila kop do hlavy, pritlačenie na bariéru i modrinu na rebrách. Všetko to ustála, len aby si užila koncert svojej obľúbenej kapely. Sekuriťáci podľa jej slov navyše museli z davu kvôli crowdsurfingu (plávanie nad hlavami ľudí) sťahovať zhruba 50 nadšencov, ktorí sa na tento adrenalín odhodlali.

Imagine Dragons boli vrcholom tohtoročného festivalu a do Rakúska priviezli verziu šou, s ktorou v lete obchádzali severnú Ameriku. Znamená to, že svoje vystúpenie začali pesničkou Radioactive, ktorou doteraz svoje fantastické vystúpenia končili. Neskutočne tým odpálili šou, nikoho nenechali len tak stáť na mieste, nadchýňa sa Veronika.

Nasledoval prierez hitmi Imagine Dragons. Hneď pri druhej pesničke It´s Time Dan Reynolds zoskočil z pódia za svojimi fanúšikmi a pozdravil sa s pár šťastlivcami. Nasledovali Whatever It Takes, Shots s akustickým začiatkom, Demons, či Mouth Of The River, On Top Of The World s balónmi. Video, ktoré slovenskí fanúšikovia zavesili na Twitter, olajkovala i kapela. A to je iba časť songov, ktoré Draci zahrali, no už na ich základe sa dá vytvoriť si predstavu, aká atmosféra na koncerte panovala. Bolo to skvelé, spomína Veronika a dodáva: Nechýbala ani novinka Natural a mala som z toho husiu kožu počas celého songu. Naživo je to ešte lepšie ako štúdiová nahrávka.

Záver koncertu patril hitom ThunderBeliever, ktorými veľkolepý večer v rakúskom meste pre slovenských fanúšikov Imagine Dragons skončil. Pesničky Next To Me a Walking The Wire neodzneli, spomína trochu smutne Veronika na to, ktoré piesne jej v setliste koncertu Imagine Dragons chýbali a osobne sa domnieva, že to malo osobný dôvod spojený s rozchodom speváka Dana Reynoldsa s jeho manželkou. Ani absencia týchto dvoch obrovských hitov však slovenským fanúšikom nemohla pokaziť nadšenie z ďalšieho skvelého zážitku na koncerte svojich idolov. Do svojich kroník si urobili ďalšiu čiarku a nepochybne by boli najradšej, keby si k návštevám koncertov Imagine Dragons mohli zapísať i ďalšiu účasť na Slovensku, či už v Bratislave, alebo kdekoľvek inde.