Konečne vyšlo od zimy ohlasované EP Anety Langerovej a Korben Dallas

Keď Aneta Langerová a skupina Korben Dallas dávali v zime názov svojmu spoločnému EP, nemohli ešte tušiť, aké nové významy získa. V tej dobe vyjadrovalo EP najmä radosť z toho, že ich niekoľkoročný hudobný flirt viedol ku vzniku šiestich pesničiek a k spoločnému turné. Koncerty i vydanie nahrávky bolo nakoniec nutné presunúť až na teraz.

Ďakujem chalanom z Korben Dallas za príležitosť urobiť si ďalší spoločný československý výlet, a spojiť tak naše svety do jedného. Hovoríme rovnakým jazykom, hudbou. A teraz konečne nastal čas, kedy sa môžeme vydať do českých a slovenských miest a naše piesne si naživo zahrať a zaspievať. Teším sa na našich fanúšikov, bez ktorých to skrátka nejde, hovorí Aneta Langerová.

S Korben Dallas prvýkrát spolupracovala v roku 2015 na singli Sen. Odvtedy sme spolu niekoľkokrát vystupovali, stretávali sme sa na koncertoch, Aneta krstila niekoľko našich albumov a stále sme sa vracali k tomu, že musíme urobiť ďalšie veci, hovorí spevák Korben Dallas Juraj Benetin. Je výborné, že sa to podarilo. Ale hlavne je výborné, ako to dopadlo. Spolupracovalo sa nám skvelo, vzájomne sme sa inšpirovali a našli sme si nové polohy.

O nahrávanie, mix, i produkciu sa postaral gitarista Korben Dallas Ľuboslav Petruška. Tento album je výnimočný po všetkých stránkach. Tým, aké sú na ňom pesničky. Tým, že sme jeho produkcii venovali omnoho viac pozornosti než obvykle. Tým, ako a kde sme ho nahrávali. A dokonca i tým, že vďaka situácii sme si ho ešte pred vydaním mohli vypočuť omnoho viackrát, než je obvykle možné – keďže na svoju chvíľu čakal hotový niekoľko mesiacov, hovorí Petruška. Je to krásny album, kde nie je čo dodať, ani ubrať. Už sa veľmi teším na jeho živé prevedenie.

Na EP hosťuje speváčka a violončelistka Dorota Barová, ktorá dlhodobo spolupracuje s Anetou Langerovou, a s členmi Korben Dallas má spoločný projekt Tugriki. Medzi Dorkou a nami preskočila iskra pozitívnej energie a sadli sme si ako ľudia i ako muzikanti. Ona nám toleruje naše muzikantské nedokonalosti a my úprimne obdivujeme jej neskutočne obrovský talent a rozsah. Máme sa radi, hovorí bubeník Ozo Guttler.

Spoločné EP Anety LangerovejKorben Dallas, nazvané Konečne je dostupné na digitálnej platforme vydavateľstva Supraphon a fyzicky bude dostupné na plánovaných koncertoch v Českej republike i na Slovensku.

ANETA LANGEROVÁ & KORBEN DALLAS: 2020 TOUR
01.08. Telč (festival Prázdniny v Telči)
21.09. Pardubice
22.09. Praha
23.09. Olomouc
24.09. Ostrava
25.09. Brno
04.10. Banská Bystrica
06.10. Žilina
07.10. Košice
08.10. Bratislava
09.10. Trenčín