Kopytovci oslávili život

Kopytovci majú prvú výberovku najväčších hitov. Príznačný názov, Oslava života, vytvoril Marcel Nemec, ktorý zorganizoval krst albumu zároveň ako oslavu svojich neokrúhlych narodenín. Okrem najväčších hitov sú na CD dve nové piesne Dnes iste neprídemHejteri, hejteri, ktorú dostal Marcel ako narodeninový darček od Petra Nagya.

Koncom minulého roka som si rekapituloval v hlave a v srdci, že čo by som ešte chcel zažiť a aký sen si splniť. Jednoznačne mi vyšlo, že Kopytovci. Tak som si pomyslel, že by bolo super vydať výberové cédečko aj s prípadnými novinkami a pokrstiť ho na svoje narodky. No a vždy som chcel mať oslavu vo veľkom štýle. Pôvodne som ju plánoval na 50ku, doba to nedovolila, 55ka je ďaleko a koniec koncov, život treba oslavovať každý deň, vyznal sa Marcel Nemec.

Výberovku pokrstili Ľudovít Mravec Jakubove, Igor Baar a Jozef Grondžák, krstilo sa tabakom, ktorý fajčil Jaro Filip. K legendárnemu hudobníkovi mali blízky vzťah Kopytovci aj Marcel Nemec, ktorý mu istý čas robil manažéra. Na kompilácii fanúšikovia nájdu hity Doj It či Poručík Žigira, ale aj dve staronové skladby, ktoré nevyšli na žiadnom nosiči Teplo na HorehroníOdchádzam.

Na CD sú aj dve úplne nové piesne a z toho jedna celokopytovská. Tá druhá je iba štvrťkopytovská. Spievam ju sám. Na obe som pyšný a som šťastný, že vznikli. Prvú pre nás napísala Dorotka Nvotová a Heňo Platek. Volá sa Dnes iste neprídem. Je to emočne silná pesnička, smutná a veselá zároveň. A tú druhú som dostal k narodeninám od Petra Nagya, ktorý napísal aj hudbu aj text a nazval ju Hejteri, hejteri. Už z názvu je jasné o kom pesnička je a je to také vyjadrenie názoru, čo si Peter a ja o nich myslíme. Touto témou udrel Peter klinec po hlavičke, konštatoval Marcel Nemec, ktorý po piesni od Petra Nagya túžil už dávno.

Marcel Nemec ma požiadal, či nenapíšem nejakú pieseň, ktorá by sa hodila štýlovo do albumu Kopytovcov. Pieseň Hejteri, hejteri som mal v šuplíku  niekoľko rokov. Ale myslím si, že teraz už na ňu dozrel čas. Niektorým ľuďom naozaj z internetu hrablo. Veria tomu, čo si sami o sebe virtuálne vytvorili na internete. Ja to volám digitálna schizofrénia. Skúšajú pod falošným menom škodiť druhým a pritom poškodzujú sami seba zvnútra. Častokrát vytvárajú falošné profily známych ľudí či ťahajú z ľudí peniaze. Pieseň Hejteri, hejteri je spôsob, ako sa na týchto pacientov dá pozrieť zhora a s úsmevom, výstižne komentoval Peter Nagy.

Piesne na CD vybral Juraj Čurný, ktorý pripojil aj hudobný príbeh Kopytovcov. Kopytovci a na nich plynulo nadväzujúci MC Sáva & Marcela stihli v priebehu štyroch rokov nahrať päť albumov a na nich pozoruhodným spôsobom spojiť hudobné paródie na všeobecne známe hity a melódie s vlastnou tvorbou, ktorá ich výborne dopĺňala.