Korben Dallas velia: Pohyb!

Naša skupina je ako bicykel – funguje to, keď sme v pohybe, hovorí spevák a gitarista Juraj Benetin o filozofii kapely Korben Dallas, ktorá vydala deviaty štúdiový album s názvom Pohyb! Nahrávka prichádza presne dva roky po albume Deti rýb a len niekoľko mesiacov po LP Nekonečne, ktorá mapovala ich mnohoročnú spoluprácu s Anetou Langerovou.

Na žiadnom inom našom albume nenájdete toľko pesničiek, ktoré vás nútia hýbať sa, hovorí basgitarista a textár Lukáš Fila. A hýbeme sa aj my ako skupina – všetci sme tentokrát boli oveľa viac zapojení do tvorby hudby aj textov, máme prvú pesničku, ktorú nespieva Juro, a napokon je to aj prvý album, na ktorom sa nepodieľal Ľuboslav Petruška.

Producentom albumu Pohyb! bol frontman skupiny Le Payaco Tomáš Sloboda, s ktorým Korben Dallas spolupracuje už od roku 2021. Je to živý album bez postprodukčných editácií. Chalani na ňom naplno ukázali, v akej sú výbornej muzikantskej kondícii. Preto sme album nahrávali na pás. Bola by škoda nezachytiť autentický zvuk kapely v tej najvyššej kvalite. Tento album je iný v tom, že je zvukovo veľmi bohatý aj napriek tomu, že je v pesničkách použitých len pár nástrojov, hovorí Tomáš Sloboda.

Skupina nahrávku podporí jarným turné, na ktorom chce predstaviť výrazne vynovený koncertný program. Vyskúšali si ho už na dvojici zahrievacích koncertov v Spišskej Novej Vsi a Humennom. „Pred koncertami sme mali rešpekt, keďže sme na nich hrali nové pesničky, ktoré ešte nikto nemal šancu počuť. Ale dopadli skvele, hovorí bubeník Ozo Guttler. Naši fanúšikovia sa môžu tešiť na nevídané veci. Juro hrá v dvoch pesničkách na basu. Lukáš prvýkrát v histórii skupiny spieva a rozšíril svoj klávesový aparát aj o nožný kláves. Ja som začal spievať vokály.

Matúš Németh / manažér Korben Dallas