Kráľ valčíkov pridáva koncert v Bratislave

Svetová hviezda André Rieu, vychýrený ako kráľ valčíkov, sa v Bratislave, po vyše dvojročnej pauze koncertovania, predstaví koncom mája tohto roku. Pre obrovský záujem o jeho vystúpenie s veľkolepým orchestrom Johanna Straussa, umelec ohlásil ďalší koncert, ktorý sa uskutoční 19. novembra 2022.

Môj orchester a ja sme nadšení, že sa tento rok s fanúšikmi uvidíme v Bratislave dvakrát. Hudba, a hlavne valčík, sú veľmi dôležitou súčasťou môjho života. Ak sa kúsok hudby dotýka môjho srdca, dotkne sa aj toho vášho. Táto nádherná hudba mi umožňuje priniesť radosť do života a humor do sveta. Veľmi sa teším, že strávim prekrásne večery spoločne s našimi milovanými slovenskými fanúšikmi a dúfam, že všetci budete opäť tancovať v uličkách, teší sa André Rieu.

Talentovaný huslista neboduje len na pódiách, podľa chvál The New York Times, vyše 40 miliónov predaných CD a DVD, 30 prvých priečok v hitparádach i 500 platinových ocenení, robia z André Rieu skutočného majstra davov. Jeho videá na YouTube presiahli doteraz viac než miliardu videní. Na sociálnej sieti sleduje kráľa valčíkov osem miliónov fanúšikov. André Rieu je ženatý vyše 40 rokov a s manželkou Marjorie žijú na zámku z roku 1452 v jeho rodnom meste Maastricht v Holandsku. Dvojica má dvoch synov a päť vnúčat.