Po dlhých rokoch vychádzajú vo vydavateľstve Opus plnohodnotné reedície prvých albumov speváka, hudobného skladateľa, textára, producenta a fotografa Petra Nagya. Postupne vychádza na vinyloch aj CD nosičoch päť jeho albumov – Chráň svoje bláznovstvá, Mne sa neschováš, Myslíš na to, na čo ja?, Ale a Peter Nagy v Štúdiu S. Všetky nové vydania z tejto edície sú obohatené aj o texty piesní.
Ani som nedúfal, že sa to vráti. Som rád, že v dobe, keď sa vrátila doba lásky ku vinylovej klasike, že ešte vyjdú znova v reedícii moje prvé albumy. Schválne nehovorím staré albumy , pretože piesne, ktoré spievam mi pripadajú nové, nedávne, akoby to bolo dnes. Znova sa vrátila tá hodnota nosiča ako artefaktu a vôňa vinylových albumov. Dal som niektorým piesňam krásny život a za to, ony dali krásny život mne, vyjadril sa k reedíciam Peter Nagy.
Chráň svoje bláznovstvá je debutový album Petra Nagya, ktorý rozpútal v roku 1984 tak intenzívnu mániu (nagyomániu), akú slovenská pop-music nikdy predtým a ani potom nezažila. Neuveriteľný 400-tisícový predaj albumu, koncerty v najväčších halách a amfiteátroch, víťazstvá vo všetkých dobových rozhlasových a televíznych hitparádach, víťazstvo v ankete Zlatý slávik, ale aj rozbité výklady obchodov pri uvedení albumu do predaja v Prahe i Bratislave – to všetko boli sprievodné prejavy tejto mánie. Po necelých 40 rokoch vychádza plnohodnotná reedícia tohto legendárneho albumu.
Album Mne sa neschováš nadviazal v roku 1985 na svojho superúspešného predchodcu a v predaji ho ešte prekonal, keď pokoril hranicu 500-tisíc kusov, čo sa mimochodom podarilo v histórii slovenskej a českej pop-music popri Petrovi len skupine Elán s albumom Detektívka. Spevák týmto albumom pokračoval vo víťaznom ťažení na všetkých frontoch svojej kariéry, a to aj vďaka superhitom Sme svoji, či Marcel z malého mesta. Ako hostia sa na tomto albume zúčastnili aj legendy Vašo Patejdl a Laco Lučenič.
V poradí tretí radový album z roku 1986, Myslíš na to, na čo ja?, prináša výrazný posun v spevákovom hudobnom smerovaní. Jednotlivé piesne sú rockovejšie a obsahovo závažnejšie. Peter tomuto zároveň prispôsobil aj vizuálny imidž a celkovo sa posunul k dospelejšiemu prejavu. Zreteľne sa to ukázalo na najväčších hitoch albumu – Myslíš na to, na čo ja?, Láska je tu s vami, ale napríklad aj na kontrastných baladách Stará Johanka a Komparzista. Album predznamenal budúce smerovanie Petra Nagya ako univerzálneho a nadčasového interpreta. Album nahral so skupinou Indigo v jej najlepšom zložení.
Na svoj tretí album nadviazal Peter Nagy v roku 1987 ďalším, s názvom Ale. Je to po všetkých stránkach zrelý a vyvážený album, na ktorom definitívne potvrdil svoj posun od tínedžerského idolu k zrelému interpretovi, pričom si však naďalej zachoval schopnosť vytvárať veľké hity, z ktorých sú dnes evergreeny, a to najmä duet s Jožom Rážom, Psi sa bránia útokom). Popri Jožovi na albume účinkuje ako hosť aj nedávno zosnulý Vašo Patejdl, ktorého hlas znie v piesni Motýle zblízka a klavír nahral v spomínanom evergreene Psi sa bránia útokom.
V roku 1988 sa rozhodol nahrať živý album v bratislavskom Štúdiu S, ktorý sa stal jeho piatym dlhohrajúcim albumom. Peter tu priniesol zásadnú zmenu oproti jeho dovtedajšej štúdiovo-koncertnej aktivite. Športové haly a amfiteátre tu vystriedalo komorné prostredie Štúdia S, ktorému Peter prispôsobil aj decentné, vo väčšine prípadov unplugged aranžmány svojich piesní. Ako hostí si prizval legendy Pavla Hammela a Vaša Patejdla, pričom ich spoločné piesne (Zabudnuté ciele, Motýle zblízka, Nič nezmení môj svet) patria k vrcholom tohto pozoruhodného albumu v hudobnej kariére Petra Nagya.