Kultové hity dvojice Wham! a George Michaela ožijú vo filme Last Christmas

Bezpochyby najočakávanejším filmom tohto roka bude Last Christmas. Vianočná romantická komédia je kultovou ešte predtým, než 28. novembra zamieri do kín. Môže za to fakt, že Emma Thompson k nej napísala scenár na základe piesní populárneho dua Wham! a tiež sólových skladieb nebohého George Michaela.

Keď pred rokmi Emma Thompson prvýkrát hovorila s Georgeom Michaelom o možnej tvorbe filmu, povedala: Múdrosť a emocionálny rozsah Georgeových textov na mňa mocne zapôsobili. Mala som taký silný pocit, že jednoducho boli napísané pre film. Po stretnutí s Georgeom a spoločnom zdieľaní vášne pre tvorbu príbehu, som si uvedomila, že tento film s jeho básnickými textami musíme natočiť.

Všetky skladby napísal, zaranžoval a vyprodukoval George Michael sám, okrem This Is How (We Want You To Get High), k tvorbe ktorej sa pridal James Jackman. Soundtrack tak osloví všetkých fanúšikov, ktorí vyrastali s umelcovou hudbou a zároveň jeho tvorbu predstaví novej, mladej generácii.

Nápad k novému filmu začal tým, keď uznávaný britský producent David Livingstone hovoril s Emmou Thompson o svojej láske k hudbe Georgea Michaela a Wham!, špeciálne o hite Last Christmas. Rozhovor potom viedol k myšlienke nakrútil film inšpirovaný práve týmto hitom. Takže na jar 2013 navštívila Emma Thompson George Michaela v jeho londýnskom dome, kde jej autor hitu dal svoje požehnanie.

Na soundtracku, aj vo filme zaznejú tak milované hity ako Faith, Fastlove, Freedom ’90 či Too Funky, vedľa prekvapivo skvele zapadajúcich ďalších piesní Heal The Pain, Waiting For That Day a unplugged verzie pesničky Praying For Time, ktorú George nesmierne miloval.

Hitmi nadupaný soundtrack vydáva spoločnopsť Sony Music v spolupráci s vydavateľstvom Universal Music 8. novembra na CD a o týždeň neskôr (15. novembra) vyjde aj ako vynilový dvojalbum.

ZOZNAM SKLADIEB (LAST CHRISTMAS – SOUNDTRACK):
Last Christmas
Too Funky
Fantasy
Praying For Time
Faith
Waiting For That Day
Heal The Pain
One More Try
Fastlove (Part 1)
Everything She Wants
Wake Me Up Before You Go-Go
Move On
Freedom! ‘90
Praying For Time (MTV Unplugged version)
This Is How (We Want You To Get High)