Kvôli Jagudinovi čaká štadión dvojdňová prestavba

Hlavné mesto Slovenska privíta 27. februára 2018 veľkolepú šou. Bratislavskému publiku sa predstaví olympijský víťaz v krasokorčuľovaní Alexej Jagudin. Pre svetovú šou Ice Stars čaká Zimný štadión Ondreja Nepelu takmer dvojdňová prestavba.

Tím 120 ľudí bude takmer 48 hodín meniť od základov najznámejšiu slovenskú hokejovú halu. Ako prvé odmontujú plexisklá a mantinely. Premena čaká nielen samotnú ľadovú plochu, ale aj hľadisko, kde bude pre väčší komfort divákov znížená kapacita. Zmenou prejde aj osvetlenie. Keďže pôjde nielen o veľkolepú krasokorčuliarsku, ale aj svetelnú šou, organizátori musia zabezpečiť 600 svietidiel.

Najviac času zaberie organizátorom výmena hokejového ľadu za krasokorčuliarsky. Špecialisti musia v priebehu 24 hodín najskôr roztopiť existujúci hokejový ľad a ihneď začať vyrábať krasokorčuliarsky. Výmena ľadu je mimoriadne dôležitá a naozaj nám zaberie najviac času. Málokto si uvedomuje, že krasokorčuliari nemôžu korčuľovať na hokejovom ľade z dôvodu odrazu pri skokoch, hovorí Michaela Grendelová z SPR media, ktorá je spoluorganizátorom šou.

Hoci Alexej Jagudin patrí k najväčším velikánom svetového krasokorčuľovania, na organizátorov doteraz nemal žiadne špeciálne požiadavky. Keďže v Bratislave už v minulosti bol, v roku 2001 tu napríklad získal striebro na majstrovstvách Európy, na slovenských divákov sa teší. Momentálne oddychuje s rodinou v Thajsku a po návrate bude pokračovať v tréningoch. Mohlo by sa zdať, že hoci už nie sme v súťažnom kolotoči, trénujeme menej. Opak je však pravdou. Ak jazdíte v šou, musíte byť stále perfektný. Každý jeden divák, ktorý si kúpi vstupenku, chce vidieť to najlepšie, takže poctivo trénujeme, aby boli naši fanúšikovia spokojní, hovorí Alexej Jagudin.

Spolu so svetovou elitou bude na ľade korčuľovať aj jeden z najväčších talentov slovenského krasokorčuľovania, len 11-ročný Lukáš Václavík. Vstupenky na show sú v predaji na stránke organizátora.