Lauko prešiel Most

Spevák a hudobník Lauko, pôsobiaci aj ako frontman kapely Chilli Fellaz, prichádza v rámci sólo pôsobenia so singlom Most. Emotívna novinka zanecháva silný medziľudský odkaz a vizuál umocňuje významné momenty života s neutíchajúcou nádejou na pozitívne zajtrajšky.

Skladba Most je zároveň Laukovou prvou zahraničnou spoluprácou, ktorá sa vyformovala spojením Mateja Smutného a kanadského producenta Jacoba Critcha. Tejto pesničke predchádzalo dlhé obdobie pandémie, počas ktorého som sa nevedel pohnúť z miesta a vytvoriť niečo nové. Matej mi ponúkol, že mi pomôže s procesom tvorby, do ktorej sme neskôr pozvali aj nášho spoločného priateľa a kolegu Rada Oravkina a producenta Jacoba Critcha, ozrejmuje Lauko.

Pre mňa je to opäť experimentálna záležitosť, kde som spojil viac ľudí, ktorých si profesijne vážim. Moje okolie je na mňa zvyknuté v inom žánri, v ktorom aj s kapelou mienim pokračovať. Na druhej strane novým výzvam nikdy nedávam červenú a projekt Lauko je toho jasným dôkazom, s úsmevom dodáva spevák.

V piesni je obsiahnutá výpoveď náročnosti vzťahov, s ktorou sa dennodenne stretávame, ale aj nádej na lepšiu budúcnosť. Skladba predstavuje aj smerovanie spevákovej hudobnej etapy a prináša obohacujúcu skúsenosť zo spolupráce s ľuďmi, ktorých pracovne rešpektuje. Jeho ambície sa však neustále uberajú naspäť k živej muzike a kapele Chilli Fellaz, s ktorou majú rozpracovaný nový album. No pseudonym Lauko naďalej ostáva synonymom spevákovej žánrovej slobody a prezentácie.

Michal Neffe